Spartacus: Gods of the Arena

Geçtiğimiz sezonun en iddialı, en cesur, en kanlı ve en sevişgen dizilerinden olan Spartacus ağzımızın suyunu akıtan bir final bölümüyle noktayı koymuş, 2. sezon için çok ama çok ileriye bir tarih vermişti. Bunun en büyük sebebi de Spartacus olarak izlediğimiz Andy Whitfield’ın tıpkı Dexter Morgan gibi kansere yakalanmasıydı. Bu arada ne yapalım diye düşünen yapımcılar Gods of the Arena’da karar kılmıştı. İlk bilgierini daha önceden verdiğim Gods of the Arena’ya yeni katılan oyunculardan haber var.

Tekrardan söyleyeyim, bu dizimiz 6 bölümden oluşacak ve Spartacus’ümüzün yer alma ihtimali çok az. Belki konuk oyuncu olarak katılabilir. Konumuz ise, Spartacus’ün de öncesini, hatta gladyatör yetiştirme evinin de öncelerini anlatıyor. Evin pek de şanlı olmadığı dönemleri. Prequel olarak adlandırabileceğimiz Arena’nın Tanrıları‘nda, ilk sezondan tanıdık isimlerin yanında, yukarıda gördüğümüz 3 yeni karakter daha ev sahipliği yapacak.
Dexter’dan tanıdığımız ve aksanıyla bizleri mest eden Jaime Murray sosyetik bir hatunu, Dustin Clare okulun yükselmesi için çaba sarfaden ve en sağlam gladyatörü (bir bakıma Crixus), Marisa Ramirez de bir köleyi canlandıracak.
Çekimlerine önümüzdeki ay başlanacak diziye 2 yeni karakterin daha dahil olduğu ama adlarının henüz açıklanmadığı da gelen bilgiler arasında. 2011 başında ilk bölümüyle karşımıza çıkacak Gods of the Arena’nın çekimleri tamamlanınca hemen 2. sezonun çekimlerine başlanacak ve 2. sezona da 2011 sonu gibi kavuşmamız olasılıklar arasında.

İsmi çok şahane olmuş özellikle. Hani görkemli olur da en fazla bu kadar olabilirdi. Aslında bu haberler çıkalı birkaç gün oldu ama yeni fırsat buldum yazmaya. Hem belki hala bilgisi olmayanlar vardır. Neyse efem, yeni haberler geldikçe buraya yazmaya devam ederim. İyi tatiller…

Bu arada Spartacus Andy Whitfield tam anlamıyla eski sağlığına kavuşmuş. Duyanlar duymayanlara söylesin…


6 Comments

 1. Barakuda dedi ki:

  >jaime murray ismi heyecanlanmak için yeterli sebep 🙂 bir de geçen sanırım andy whitfield'ın bir mesajı düşmüştü sitelere.. prequel 6 bölümün çekimlerinin bitmesinin ardından 2. sezon çekimlerine de çok kısa süre başlanacağını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.. olağanüstü ilk sezon kalitesi bu iki süreçte de sürsün, zamanı çok takmıyorum ben..

 2. SirEvo dedi ki:

  >"2011 başında ilk bölümüyle karşımıza çıkacak Gods of the Arena'nın çekimleri tamamlanınca hemen 2. sezonun çekimlerine başlanacak ve 2. sezona da 2011 sonu gibi kavuşmamız olasılıklar arasında."

  =)

 3. Barakuda dedi ki:

  >sıcaktan gebermek diyeyim ben de o zaman..

 4. hedehödö dedi ki:

  >bak bu güzel bir haber işte 🙂

 5. Lavanta Bahçesi dedi ki:

  >bu güzel haber gerçekten! çok teşekkürler 😉 cnbc-e spartacus 1. sezon yayınlayacakmış Eylül'de, dizinin bir bölümü kaç dakikaya iner acaba? :))
  2. sezonu dört gözle bekliyoruz 😉
  Ahu

 6. SirEvo dedi ki:

  >Cnbc-e'de ancak gece kuşağında yayınlanır Spartacus. 😀 Yoksa yarısı kesilir yarısı da sansürlenir dizi falan kalmaz ortada. :D:D

Yorum Yapın

Arts Blogs