SPARTACUS geri dönüyor!

Afiş ve fragmanı ekleyip taslak olarak kaydetmiş ama bir türlü yayınlamaya fırsat bulamamıştım. Belki hâlâ haberdar olmayanlar vardır. Hâlâ bu haberi dört gözle beklemekte olanlar vardır dedim, zamanının geldiğini hatta geçtiğini düşündüm ve “ağzı açık” bekleyen arkadaşlara “hadi gözünüz aydın” şarkısı eşliğinde bu mesajı yayınlamayı uygun gördüm.
Evet efendim. Tadı damağımızda kalan final sahnesiyle aylardır beklediğimiz, aldığımız haberlerle kah üzüldüğümüz kah sevindiğimiz (ki sonuç üzücü oldu) Spartacus’ün yayın tarihi olsun, yeni afişi olsun, tanıtım videosu olsun her bir şeyi hazır ve nâzır bir şekilde önümüzde.


Spartacus karakterini canlandıran Andy Whitfield abimizin kansere yakalanmasından sonra yeni oyuncu arayışlarına hala devam eden yapımcılar, prequel olarak izleyeceğimiz Spartacus: Gods of the Arena için tarih belirlemiş; 21 Ocak 2011. 6 bölümcük geçiş sezonunun, Gladyatör okulunun önceki hallerini bizlere göstereceğinden, diziye yeni katılan oyunculardan şurada ve burada bahsetmiştim zaten. Hemen yukarıda gördüğünüz Dustin Clare ise Gannicus rolüyle karşımıza çıkacak. Bir manada Spartacus’ün görevini üstlenecek gibi gözüküyor ama Andy’e o kadar alıştıktan sonra Dustin’i izlemek biraz sıkabilir.

Uzatmanın manası yok. İşte afiş (tıklayıp dana gibi boyuta ulaşabilirsiniz), işte fragman (hemencecik aşağıda), işte vizyon tarihi. Spartacus: Gods of the Arena, 2 ay içinde başlayacak ve kısa da olsa hasret gidermiş olacağız. Bekleyenlere, google’dan sürekli “spartacus devam edecek mi?”, “spartacus 2. sezon” diye aratıp buralara ulaşanlara duyurulur. Gözümüz aydın!


2 Comments

 1. sophie'nin dünyası dedi ki:

  >bu ara sezon fikri çok iyi oldu bence.
  çok sevdirdi kendini spartacus,güzel dizi.
  bir de bu dizilerde başrol oynayan oyuncuların kansere yakalanması talihsizliği nedir,çok ilginç.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Önce Dexter sonra Spartacus. Dex yine iyileşti de, Spartacus kanserden rolünü kaybetti.
  Bir adet bilimsel açıklamayı ben de bekliyorum. =))

Yorum Yapın

Arts Blogs