Spartacus devam ediyor ama…

Starz kanalında yayınlanan, Ocak ayından itibaren izlemeye başladığımız ve kısa sürede kendine hayran bıraktıran Spartacus, ilk sezonunu 13 bölümle noktalamıştı. Müthiş bir finalle tabii ki. Özellikle son bölümler oynanırken gelen kanser haberiyle de üzülmüştük. Spartacus’ü canlandıran Andy Whitfield‘in kanseri, dizinin yayın akışını da bir bakıma aksattı gibi gözüküyor. En azından yeni sezon çizelgesi tamamen değişmiş durumda.

Yapımcıların aklında böyle bir plan var mıydı tabii ki bilemeyiz ama en son gelen haberlere göre Spartacus’ün yeni sezonu prequel şeklinde geçecek; yani Batiatus’ün ev sahipliği yaptığı gladyatör okulunda, Spartacus gelmeden önce neler yaşanmış bize onları gösterecekler. Spartacus öncesi şampiyonlar, okulun nasıl bu kadar üst noktaya çıktığı 6 bölüm halinde bizlere aktarılacak. Çekimlerine yaz aylarında Yeni Zelanda’da başlanacak dizinin yeni sezonu, haliyle John Hannah (Batiatus) ve Lucy Lawless (Lucretia)‘ın önderliğinde devam edecek. Yine ilk sezondan tanıdık isimlerin Batiatus ve Lucretia’ya eşlik edeceği gelen haberler arasında; Peter Mensah (Doctore), Manu Bennett (Crixus), Antonio Te Maioho (Barca), Nick Tarabay (Ashur) ve Lesley-Ann Brandt (Naevia)

Dizinin reytingleri açısından bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, zira Spartacus’ten çok Lucretia ve Crixus hayranı var gibi. Bu 6 bölümü ilk sezon gibi görkemli (her açıdan) çekebilirlerse, finali de 3. sezonda yapıp diziyi efsaneler arasına yazdırabilirler. Ha bu arada hatırlatayım, yeni sezon yine Ocak‘ta başlayacak, yani 2011‘da…
Bu arada başroldeki Andy’nin tedavisi gayet olumlu devam ediyormuş ama bu 6 bölümlük yeni sezonda çok az gözükecekmiş.

Aslında başlığı Spartacus’ten kötü haber diye atacaktım çünkü hem tee 2011’de başlayacak hem de finalden devam etmeyecek olması benim açımdan üzücü ama “bunun neresi kötü haber ulen” diye tepkiler gelebilme olasılığına karşı değiştirdim.


5 Comments

 1. CER dedi ki:

  >2011 mi yuh!

 2. hedehödö dedi ki:

  >Batiatus ve Lucretia'nın ölmesini beklemiodum ilk sezonda.
  Harika bir finalden sonra tekrar onları görmek güzel olacaktır.Benim tek sevmediğim karakter Crixus.Ayar oluyorum ibişe 🙂

 3. ıspartaöküzü dedi ki:

  >hadi oğlum spartacus, sen ki arenada her rakibini yenmiş adamsın, yağmuru getirensin… yen şu kanseri de bizi de kanser etme 2011'lere kadar, hadi koçum, acil şifalar.

 4. ppan dedi ki:

  >kanser olduğunu hiç bilmiyodum.!

 5. Anonymous dedi ki:

  >crrixus benim favorim ve yağmyr sahnesi…

Yorum Yapın

Arts Blogs