Spartacus 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Spartacus karakterini canlandıran Andy Whitfield’ın kansere yakalanmasıyla bambaşka bir yön çizen dizi, bazılarının 2. sezon diye bildiği Gods of the Arena adlı prequel sezonuyla geri döneceğini açıkladığında ve bu sezonun sadece 6 bölümden oluşacağını duyurduğunda herkes şoke olmuştu ama kafalarda tek düşünce vardı; Andy iyileşecek mi? İyileşemezse dizinin akıbeti ne olacak?
Tüm bunların üstünden epey zaman geçti ve Andy’nin yerine başka bir oyuncu bulundu, yeni sezon çekimleri tamamlanıp görücüye çıktı ve geçen haftaki Cuma gecesi yayınlanan final bölümüyle de prequel sezonuna noktayı koydu.Noktayı koydu koymasına da, kafalarda tonla soru işareti bıraktı tabii. En azından google’a Spartacus’le ilgili bir şeyler yazıp da gelenlerden anladığım o.

“Spartacus devam edecek mi? Edecekse nasıl devam edecek? Edecekse ne zaman başlayacak? Andy iyileşti mi? Andy’nin son durumu ne” gibi soruları google’a yazıp bloga gelen aşırı sayıda ziyaretçi vardı prequel bittiğinden beri. Ben de bir açıklık getireyim istedim. Ama bu açıklıkta spoiler olmak zorunda. O yüzden diziden izlemediği bölüm olan varsa izledikten sonra gelsin.

*Spoiler*

Spartacus 2. sezonu tabii ki olacak. Dizinin yarıda bırakılma gibi bir lüksü yok, çünkü epey takipçisi ve izleyeni var. İlk sezon finalinde Crixus’un yardımıyla Spartacus ve diğer gladyatörler okuldan kaçmıştı Batiatus ve Lucretia’yı öldürerek. Tabii biz Lucretia da öldü sanmıştık ama yapımcıların açıklamasına göre Zeynamız yaşıyor ve 2. sezonda olacak. O darbeden sonra yaşıyor olması biraz manasız olsa da onu en az 1 sezon daha izlemek keyif verecektir.
Tabii daha önceden de açıklandığı üzere Andy 2. sezonda olmayacak. Yeni Spartacus‘ü yazmıştık. 2. sezonda onu izleyeceğiz.

En önemli nokta olan ve herkesin merak ettiği tarihe gelirsek, maalesef Spartacus’ün 2. sezonu 2012’den önce başlamayacak. Çekimlerinin önümüzdeki yaz yapılması planlanıyor ve yayına da en erken tıpkı Gods of the Arena’da olduğu gibi Ocak 2012 gibi sokulması bekleniyor. Yani en az 10-11 ay daha Spartacus’süz bir dönem bizleri bekliyor.


Yorum Yapın

Arts Blogs