Sonuç? Kazanan kim?


Üstüne yazılacak tonla şey var; yazan ve yazacak blog sayısı da 1000’den fazladır. Teknik-taktik detaylarına girmeye gerek yok.

Maç başlamadan önce yaşananlar, kavgalar, hakemin kafasının yarılması, daha maçın başında Baros’un ciddi sakatlığı, Keita’nın kafasına gelen su ve ardından sağ kroşesi, verilen penaltı ve ofsayt olan golü ile baktığımızda -ki illaki unuttuğum şeyler de vardır- bir derbiden çok savaş gibiydi.
Maç başlamadan yaşanan kavga iyice ortamı gerdi, seyircileri iyice provoke etti, ki zaten FB seyircisi de dünden razıydı buna.
Ben bile gerildiysem eğer zaten. 🙂
Maç sırasında bir o kadar da üzüldüm. Tüm dünyanın izlediği(!) bir derbiden çıka çıka saçma sapan az pozisyonlu bir futbol ortaya çıktı. Bütün beklentilerin çok uzağında bir skorla da noktalandı.
Şu derbide yaşananlardan sonra kimin kazandığını kendime sordum ama cevabını bulamadım..
Türk futbolunun kaybettiği kesin!

Dün ve bugün derbiye özel 2 tane futbol içerikli post attım ama sanılmasın ki o yöne kayıyoruz. Çünkü futbol üzerine yazan epey bir blog var. Bizim de yazmamız şart değil. Dediğim gibi derbiye özeldi. Filmlere devam…


2 Comments

 1. Ertan dedi ki:

  >istatistik yalan söylemiyorsa bu işin içinde iş olduğu anlaşılacaktır. şöyle ki;

  kadıköy'de oynanan fenerbahçe galatasaray derbisi ( 3 ihtimalli bir maç ) ( ceteris paribus ) için; fenerbahçe'nin 1 maçı kazanma olasılığı %33 ( 0,33 )’tür. 2 kez üst üste kazanma olasılığı 0,33 x 0,33 = 0,89 yani %10,89’dur. sırasıyla;

  3 maç için; %3,59
  4 maç için; %1,19
  5 maç için; %0,39
  6 maç için; %0,13
  7 maç için; %0,04
  8 maç için; %0,01
  9 maç için; %0,00
  10 maç için; %0,00’dır.

  ben fenerbahçeliyim ama üzelerek söylüyorum ki fenerbahçe büyük ihtimalle hile yapıyor.

  hamiş: tabii ki virgülden sonrasını üç basamaklı yapsaydık %0,002 yazıyla binde ikilik bir oran karşımıza çıkardı ama bu oran da hemen hemen bisiklet kullanırken ölme ihtimaline yakındır.

 2. SirEvo dedi ki:

  >:))

Yorum Yapın

Arts Blogs