Sokağın Sonundaki Ev’e Yeni Fragman!

2010 yapımı Winter’s Bone‘daki oyunculuğuyla dikkat çeken ve Oscar’a aday gösterilen, o andan itibaren de bir anda Hollywood’un gözdesi haline gelen güzellik abidesi Jennifer Lawrence, çok satan roman serisi Açlık Oyunları‘nın beyazperde uyarlamasıyla ciddi manada ön plana çıkmıştı. Bundan sonra kendisini sık sık izleyeceğimiz Lawrence’ın bu sene vizyona girecek filmlerinden biri de Türkiye’ye Sokağın Sonundaki Ev olarak gelen House at the End of the Street. Korku/Gerilim türündeki filmin 2. fragmanı geçtiğimiz gün yayınlandı.

İlk sinema filmini çeken aktör/yazar/yönetmen Mark Tonderai‘nin kamerayı eline aldığı Sokağın Sonundaki Ev‘de Lawrence’ın dışında Max Thierot, Elizabeth Shue, Gil Bellows gibi isimler de göze çarpıyor. Filmin konusu ise biraz bilindik. Annesiyle taşındıkları yeni mahallede karşı evdeki cinayetin sırlarıyla tanışacak olan bir kızı canlandırıyor Lawrence. Hollywood’un gerilim açısından son yıllarda sınıfta kaldığını düşünürsek (The Cabin in the Woods‘u tenzih ederekten) umarım “sırf şu filmde de oynayayım da millet yüzümü görsün” mantığıyla katılmamıştır sarışınımız da eli yüzü düzgün, klişelerden kurtulmuş bir gerilim filmi izleriz. Gerçi hani yüzünü görmekten yana bir şikayetimiz yok da…

21 Eylül 2012‘de vizyonlara girmesi planlanan film için şimdiye kadar 2 adet fragman yayınlandı. Keser diye tahmin ediyorum. Keyifli seyirler!


Yorum Yapın

Arts Blogs