Simpsons’ın 20. yılına özel…

Bir dizi düşünün 1989 yılından beri aralıksız olarak 20 yıldır devam ediyor. Bir dizi düşünün 448 bölüm olsun. Yok. The Simpsons’dan başka yok. Gelmiş geçmiş en uzun dizi, en uzun çizgi film. Gelmiş geçmiş en çok misafir yıldızı olan dizi. Yahu bu kadar uzun süre nasıl dayanabiliyorsun reyting kaygısına, hede hödönün dırdırına, başroldekinin kıllığına.. Vallaha helal olsun ya.
20. yılını dolduran Simpsons ailesi için hoş bir resim yayınlamışlar. Bugüne kadar aileye girmiş tüm bireylerin olduğu kocaman bir fotoğraf. Kadraj da büyükmüş hani. Var mıdır tam sayıyı bilen? Bakındım ama göremedim ben, sayamadım da.


9 Comments

 1. ferdinand dedi ki:

  >Boru değil hakkaten, tarihe adını yazdıran Simpson ailesi hakkaten bu kadar uzun yıllar özgünlüğünü koruyabilmiş, değişik sanatçıların seslendirmeleri-gündeme dair mükemmel esprileri gibi birçok nedenle ilgiyi kendinde tutabilmiş.
  Marge yenge Playboy'a kapak da olsa modern çağın fenomenlerinden, Simpsons can'dır:)

 2. Kasux dedi ki:

  >türkiyede de böle bir dizi varmış 25 yıllık falanmış heralde biliyon mu adını?

 3. SirEvo dedi ki:

  >@ferdinand
  Bak o kapak olayını bilmiyordum ben. 😀

  @Kasux
  "Bizimkiler" mi acep? Ufak çocuk dana gibi olduydu ya…

 4. ferdinand dedi ki:

  >Bu arada en çok süren dizi rekoru babında geçen hafta bir haber vardı bittiğine dair.
  72 yıl sürmüş dededen toruna geçen bir dizi heralde hiç duymamıştım, Guiding Light adlı dizi, ABD'e önce radyo tiyatrosu olarak yayınlanmaya başlamış, ardından da 1952 yılında televizyona taşınmıştı. Son bölümü geçtiğimiz günlerde Abd'de gösterilmiş, bizimkiler 1 sezonu hep aynı mevzularla zor bağlıyolar, 72de çokmuş arkadaş, örnek gösterilcek gibi değil:)

 5. SirEvo dedi ki:

  >Evet hatırladım onu. Okuduydum. Adamlar bişeyini çıkarmış yani. 😀 Ama onu mesela hiç duymadıydık biz. Simpsons gibi popüler değildi galiba ama yine de 3.5'a katlamışlar. 😛

 6. Fikrim Geldi dedi ki:

  >ama işin tuhafı bir türlü yılın komedi dizisi ödülünü alamamış diye duymuştum 🙂

 7. SirEvo dedi ki:

  >Komedi çok var ya, zor. 🙂

 8. Anonymous dedi ki:

  >Uzun süren dizilerden biride İngiliz dizi olan Doctor Who 1963 yılında başladı. 1998 yılında Sinema filmiyle ekranlara veda etti 2005 yılında devam etye başladı. Bilim-kurgu dizisi başroldeki adam Zaman Lordu denen bir ırktan geliyor. Vurulunca bedenini değiştirip yeniden canlanıyor. Şuan 11. bedeninde… Ele alınıp bir konu açılırsa sevinirim. Yardımcı olurum.

  msn: my_keyleader@hotmail.com

 9. SirEvo dedi ki:

  >Nasıl bir konu ele alalım 🙂 O kadar bilgimiz yok maalesef. :))

Yorum Yapın

Arts Blogs