Sherlock Holmes 2’ye hacker!

Sherlock Holmes, başrolündeki son yılların hınzır aktörü Robert Downey Jr. ile, eğlenceli hikayesi ve anlatım tarzı ile, şahane müzikleri ile güzel bir 2 saat geçirmemizi sağlamıştı.
90 milyon dolarlık bütçesine karşın 520 milyon civarında hasılat elde edince de, yapımcılar 2. filmi duyurmakta geç kalmadılar tabii. Hatta 16 Aralık 2011 olarak da vizyon tarihi vermişler.

Tabii bu arada casting çalışmaları devam ediyor 2. filmin. Geçenlerde okuduğum bir habere göre, Män som hatar kvinnor (The Girl with the Dragon Tattoo) filminin yıldızı, Millennium serisinin uçuk kaçık hacker karakteri Lisbeth Salander‘ı canlandıran İsveçli aktris Noomi Rapace ablamız Downey Jr.’ın yanında yer alacakmış.
İsveçli yazar Steig Larsson‘ın yazdığı Millennium üçlemesinin sinemaya uyarlandığı seri, gösterildiği ülkelerde epey tutuldu ve hatta Hollywood da elini çabuk tutup remake hazırlıklarına başladı. Hatta ve hatta filmlerin vizyon tarihleri de şimdiden belli oldu, tıpkı yönetmeninin David Fincher olduğunun açıklanması gibi.
Sizler de hala izlemediyseniz, bu seriye gözatmanızı tavsiye ederim. Tabii ben kitap kurduyum derseniz, ilk ikisinin kitabı Türkçe’ye kazandırılmış olarak raflardaki yerini almış. Üçüncü kitap da eli kulağındadır…

Bu arada 2. filmde, ilk filmden hatırlayacağımız Jude Law ve yönetmen olarak da Guy Ritchie eski yerlerini alacaklar.

Kaynak

One Comment

  1. pariseda dedi ki:

    >David Fincher'dan iyi bir film bekliyorum:)

Yorum Yapın

Arts Blogs