Selvi Boylum Al Yazmalım yeniden sinemalarda!

Birkaç zaman önce haberim olmuştu bundan. Buradan yazmaya fırsatım olmadı ama kesin bir gösterim tarihi belirlenmiş. E ben de sizleri haberdar edeyim dedim. Belki hala duymayanlar vardır.

Evet efendim. Yeşilçam’ın klasiklerinden, Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın bambaşka oldukları, Atıf Yılmaz’ın yüzyıllar geçse de unutulmayacak eseri Selvi Boylum Al Yazmalım tam 32 yıl aradan sonra sinemalara geliyor. O vakitler izlemişler için nasıl bir tad bırakacaktır bilinmez tabii ama biz hep televizyondan izleyen kuşak için bambaşka bir deneyim olacaktır bu. Ha unutmadan, Eskiler Cam gibi! Hatta Blu-rayleri geliyor! başlıklı yazımı hatırlarsanız, eski filmlerin görüntülerinin düzeltilme yolunda dev bir adım atıldığından bahsetmiştim. İşte o düzeltmelerin ilk meyvesidir bu tekrar gösterim bence. O buram buram eski kokan görüntüler olmadan ne anlarım ben Selvi Boylum Al Yazmalım’dan derseniz kabul ama bu efsaneyi bir de sinemada izlemek isteyen yeni kuşaklara haber ederim. Yalnız ufak bir sorun var; maalesef sadece İstanbul ve Ankara’da bazı sinemalarda gösterime girecekmiş. Tam liste burada.

Fragmanı en alta ekledim, youtube üzerinden HD olarak izleme imkanımız var. Bilgi alabileceğiniz sayfalar ise hemen aşağıda.

10 Mayıs’ta aktif olacak resmi internet sitesi
Facebook Sayfası
Twitter Sayfası

Selvi Boylum Al Yazmalım Fragman (HD)


Yorum Yapın

Arts Blogs