Saw 7 3D olarak geliyor!


Film – Maliyet -> Hasılat (İlk Hafta Hasılat)
Saw 1 – 1.2M $ -> 103 (18)
Saw 2 – 4M $ -> 147 (31)
Saw 3- 10M $ -> 164 (33)
Saw 4 – ?M $ -> 139 (31)
Saw 5 – 10M $ -> 113 (30)
Saw 6 – 11M $ -> 26 (14)

Her sene dünya çapında Ekim ayında vizyona giren film, bu sene de o tarihte girmesi bekleniyordu. Ki ABD’de girdi de. Ama her ne olduysa, Türkiye, vizyona girdiği en geç ülkelerin başında geliyor. 11 Aralık 2009. Bizden sonra Hollanda ve Portekiz’de vizyonda olacak o kadar.
Genele baktığımızda da 5-6 Kasım’da vizyona girmiş gibi gözükmekte.

Yazdığım listeye baktığımızda, ilk filmiyle hafızalara kazındıktan sonra 3’e kadar gayet iyi paralar kazandırmış. Aslında 4-5 de azımsanacak rakamlarda değil. Zaten az olsaydı adamlar devam ettirmezdi diye düşünüyorum. Ama 5’le başlayan düşüş, özellikle 6. filmin açılış haftasında sadece 14 milyon kazandırmasıyla noktayı koymuş gibi gözüküyor. Tabii bunlar boxofficemojo’dan aldığım bilgiler ve 6. filmin hasılatı sadece Domestic, yani ABD genelinde. Dünya genelinde geç vizyona giren ülekeri kattığımızda, belki de diğerlerini yakalar veya yakalamaz. Onu da önümüzdeki günlerde anlarız.

Benim tahminim ve bu postu atmamın da sebebi; diğerlerinin epey gerisinde kalan hasılatı arttırma çabasına giren yapımcılar.
Modern, güncel bir fikir üretip filmin 7.sinin 3 boyutlu olacağını duyurmuşlar. Çok da iyi etmişler bence.
Abidik gübidik filmleri 3 boyutlu izlemektense, Testere’yi izlerim daha iyi…
Tabii bu maliyetleri ne derece arttırır bilemem ama arttıracağı kesin. Benim gibi Testere’den sıtkı sıyrılanlar bile koşa koşa gider boyut olaylarına girildiğinde.

Daha 6’yı izlemeden 7. hakkında konuşmak da ayrı bir ironi olsa gerek…


One Comment

  1. Bora-MAN dedi ki:

    >Bilet fiyatı 11 tl olursa , koşa koşa giderizde koşa koşa dönermiyiz filmden bilmiyorum artık 😀 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs