Sansürümüz Kalkıyor… #blogumadokunma

Saçma salak bir bahane yüzünden milyonlarca blogu kapatma örneğini işlediğimiz geçtiğimiz haftalardaki haykırışlar mı duyuldu yoksa pagerank’i 0’a indirilen sitesi yüzünden digitürk mü geri adım mı attı yoksa akılları başlarına mı geldi yetkililerin bilemiyorum ama bir şekilde iptal kararı çıkmış sansür için.

Henüz sansür kalkmadı tabii. İnternet sağlayıcılara tebliğ edilecek ve onlar da gelen tebliğle beraber banlanan ip’leri unban yapacaklar. Umarım bu süreci hemen atlatırız ve bu gerizekalılık emsali taşıyan olayı bir daha yaşamayız.

Bu arada görsel Fenerbahçe-Konyaspor maçından. Zerre hazetmediğim taraftardır ama ayakta alkışlanacak bir işe imza atmışlar. Helal olsun diyeyim yeri gelmişken.

Dünyanın en büyük blog barındırma platformlarından Blogspot’a Türkiye’den erişimi Digiturk’ün şikayeti üzerine tümden engelleyen Diyarbakır Cumhurityet Başsavcılığı, bu kararını kaldırdı. Kararın geri çekilmesinde bu yöndeki bilirkişi raporu rol oynadı.

Edinilen bilgilere göre karar, internet servis sağlayıcı firmalara tebliğ edildikten sonra uygulanmaya başlayacak. Bunun da 4-5 gün alabileceği belirtiliyor.

-Kaynak

Yorum Yapın

Arts Blogs