Sansürü Kaldırmasaydınız…

Türkiye’de bazı işler çok garip işliyor. Milyonları kızdıran bir karar veriliyor ve bir siteye erişim kapanıyor. Tamam, kapatın. Sonra sitenin açılması yönünde karar çıkıyor ama ortada bir sıkıntı var. Koskoca adalet sisteminde fazladan “r” harfi kullanılarak “blogspot” yerine “blogsport” sitesini açın diye tebliğ ediliyor. Adamlar da “tamam, hemen açıyoruz” diyorlar ve blogsport’un olmayan yasağını kaldırıyorlar. Tabii bizim mağduriyet devam ediyor falan. Neyse ki akılları başlarına geldi de blogspot denen kelimeyi doğru düzgün yazıp gönderdiler.

Sansürün kalktığından haberim falan yoktu. Gelen ziyaretçi sayısı yarı yarıya indikten sonra iyice şevkim gitmişti ama sayılarda artışı görünce bir sorayım dedim Twitter’dan, meğersem sessiz sedasız açmışlar banlı IP’leri, kaldırmışlar engelleri.

Hele şükür! Zararın neresinden dönülürse kârdır. Zaten bir süre daha kapalı kalsaydı, kaldırmasaydınız sansürü yollayacaktım Gelin’i üzerinize de hadi kıl payı kurtuldunuz.

Bu afiş ne alaka derseniz, Tarantino, Kill Bill 1 ve 2’yi birleştirip tek film haline getirdi ve “sanırım” 2 günlüğüne vizyona soktu Nisan başında Amerika’da. Tyler Stout da ona özel yapmış bu afişi. Satışı da yapılmış gösterimdeyken hatta.


One Comment

  1. mit dedi ki:

    >Afiş şahane. Filmin adını da Kill BiRll 2 koysalarmış tam olurmuş .)

Yorum Yapın

Arts Blogs