Samara geri dönüyor, hem de 3 boyutlu!

2002 yılındaki The Ring (Halka), Japon korku filmlerinin remake olarak Hollywood’a kazandırılmasının ilk halkalarından biriydi. 48 milyon dolar bütçeli film sadece ABD’de 130, dünya çapında da 250 milyon dolar hasılat elde edince, yapımcılar bu işi sevmiş ve hem The Ring 2 için düğmeye basmışlardı hem de diğer korku filmlerinin remake olarak piyasaya çıkarılmasında başrol oynamışlardı. Tabii o zaman haberimiz olmadığından, bu Halka denen zımbırtıyı duyduğumuz gibi sinemalara koşmuş ve bir güzel de korkmuştuk.

1998 Japonya bandrollü orijinal Halka’nın (Ringu) yönetmeni Hideo Nakata, yine Japon versiyon Ringu 2’yi de yönetmişti. Karayip Korsanları serisinin yönetmeni Gore Verbinski‘nin önünü açan, yıldızını parlatan 2002’deki ilk remake’den sonra, Amerikan versiyonu olan 2005 yapımı 2. Halka yine Hideo Nakata’nın kamerasından fırladı. Aradan geçen 5 yıllık zaman diliminde çeşitle filmlerde aktif rol üstlenen Hideo Nakata, Paramount’tan gelen teklifi rededememiş ve 3. filmin de yönetmen koltuğunda oturmayı kabul etmiş gözükse de IMDb’de, son çıkan haberlere göre kimin yöneteceği belirsizliğini korumakta.

Kesin olan tek bir şey varsa da, şu üstteki içinde piskopat bir karakter taşıyan masum görünümlü kara kızın macerası bu sefer 3 boyutlu olarak sinemalara gelecek ve tırstırma seviyesi bir kat daha artacak. Kalbi olanlar için kesinlikle tavsiye etmemekle beraber, filmin 2011 yılında gösterime gireceğini belirteyim…

O meşhur sahneyi hatırlamak isteyen varsa buyursun aşağıdaki videoyu izlesin…


4 Comments

 1. tyler78 dedi ki:

  >Bu filmin ikincisinin bile çıkmaması gerekiyordu. 3.sünün hayli hayli çıkmaması gerekiyor. Remake-3D olayını çok abarttı hollywood.

  Ama ilk film ne güzeldi! Final kısmında altıma ediyordum.

 2. cAt dedi ki:

  >sürekli korku gerilim tarzı film izliyen biri olarak hiç ama hiç korkmadığım hatta alaya aldığım filmlerden birisi de halkaydı. sinemada izledim ilkini suratım beş karış çıktım filmden beklentilerimi karşılamadığı için. daha fazla kan vahşet çığlık pislik oldumu zevk alıyorum ben filmlerden psikopatmıyım neyim bilmiyorum.

 3. cAt dedi ki:

  >mesela Martyrs sağlam filmdi ama sonu yine hüsrandı.

 4. SirEvo dedi ki:

  >@cAt
  Senin korku gerilim anlayışın bambaşka demek ki, bu türe yatkın değil. 😀 Sen Testere falan izle bol bol, bak 2009 yapımı The Collector'u da öneririm, tam senin ağız tadında. 😀

  http://www.imdb.com/title/tt0844479/

Yorum Yapın

Arts Blogs