Salt (2010) – Angelina Jolie Seviyorsanız…

Afişteki Angelina Jolie yazısını kaldıralım, şu bayanın o olduğuna beni kimse inandıramaz. İşte filmde de böyle bir hava mevcut. Salt karakteri sürekli şekil, kimlik ve fikir değiştiriyor. Ne zaman ne yaptığını kavrayamıyorsunuz.
Aksiyon olarak doyurucu olmasa da Angelina Jolie hatrına izlenebilecek ve izlendikten sonra da üstüne pek bir şey konuşulmayacak bir film Salt.
Kimlik arayışındaki ajanımız üzerine atılan suçtan kurtulmak için değişik varyasyonlar deniyor ama kaçış sahnelerindeki hoplayıp zıplamalar biraz abartılmış gibi geldi bana. Hatta fazlasıyla abartılmış diyebiliriz.

Film için iki adet son düşünülmüş. 1 saat 40 dakika civarındaki orijinal versiyonu izledikten sonra bir de ekstra finali izleyeme şansınız var. Onun da süresi 25-30 dakika civarında olup pek bir şey vaad etmiyor. Hani izlemediyseniz de önemli bir kaybınız olduğunu söyleyemem. Sonuç olarak Salt, genel kanıyı haksız çıkartmıyor ve ekstra bir şey vermeyen sıradan bir Aksiyon filmi olmaktan kendini kurtaramıyor. Jolie’ye benim gibi ekstra bir ilginiz varsa tavsiye etmekle beraber, izlemezseniz “vay nasıl izlemezsin” denmeyecek bir film. Jolie hatrına; 5,5+1 = 6,5/10


3 Comments

 1. koala dedi ki:

  >Tıpkı dediğin gibi Angelina hatrına izledim filmi, yoksa süper boktan bir filmdi.

  Ayrıca sevmeyen taş olsun.

 2. TüpBebek dedi ki:

  >bu kadının oldugu herşey güzeldir arkadaş..

 3. SirEvo dedi ki:

  >+1 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs