Salak ile Avanak 2’de O’nu Unutmadılar!

< style="text-align: justify;">salak ile avanak 222Evet, 1995 yılının efsanevi komedisi, her rolde izlemeye alışık olsak da komedyen olarak apayrı bir yere sahip Jim Carrey ile şu sıralar The Newsroom adlı dizide döktüren Jeff Daniels‘ın tekrar buluşacağı Salak ile Avanak‘ın devam filmi yaklaşık 20 yıl sonra hayata geçiyor. İnanılacak gibi değil.

Son birkaç senedir ara-sıra gündeme gelen ve Jim Carrey’nin dönmeyeceğinin söylendiği devam filmi için sürüyle spekülasyon mevcuttu. En sonunda Universal stüdyoları, Warner Bros’un ilgi göstermediği devam filmi için devreye girdi ve Jim Carrey’i de ikna ederek filmini haklarını satın aldı, efsaneyi tekrardan canlandırmak için çok önemli bir adım attı.

Bobby ve Peter Farrelly kardeşlerin yazdığı, Peter Farrelly’nin yönettiği ilk filmden sonra ikili bir kez daha kamera arkasına geçiyor. Yanlarına da Sean Anders ve Mike Cerrone isimlerini almışlar senaryo için. En güzel detay ise elbette Jim Carrey ve Jeff Daniels‘ı tekrar birarada görmek olacak sanırım. Orijinal hikayenin 20 yıl sonrasına gidecek olan film, bir böbrek ihtiyacı için hiç görüşmedikleri çocuklarını aramaya giden ikilinin başından geçenleri konu alacak.

İlk filmden akılda kalan tonlarca unsurlardan biri de, kafası bantla yapıştırılan kuşu sattıkları kör çocuk Billy‘di elbette. Farrelly kardeşler Billy’i canlandıran Brady Bluhm‘ı unutmamışlar ve devam filminde onunda kadroya dahil olduğunu twitter hesaplarından duyurmuşlar. Ayrıca bizim elemanları kendinden geçiren Fraida Feltcher rolündeki Kathleen Turner de yine geri dönüş yapacak isimlerden.

Çekimlerin ne zaman başlayacağı, filmin ne zaman vizyona gireceği, kadronun son hali gibi önemli detaylar şimdilik belli değil. Ama projenin başlamasını duymak, bu deli ikiliyi tekrar birarada izleyeceğimizi bilmek bile yeterli. İlk filmin güzelliğinde olmaz elbette ama fikir fakiri Hollywood’un maziden çekip çıkardığı Dumb and Dumber To umarım istediğimiz kıvamda kavrularak önümüze sunulur…


Yorum Yapın

Arts Blogs