Sakatlar…


Holosko sezona pek iyi başlayamadı performans açısından. İsteneni veremiyordu ve talihsiz bir sakatlıp geçirdi. Az önce okuduğuma göre düz koşulara başlamış. Normal formunu yakalarsa eğer bu takımın değişmezlerinden biri olur kanımca. 5 milyon Euro az para değil sonuçta.
Sakatlardan Delgado da 2. yarıya yetişecek gibi görünüyor. Vallaha yetişmese bile, Tabata’nın şu ana kadarki fiyat/performansı yerine sakat Delgado tercihimdir. Çıkıp 15-20 dakika oynasa yeter. 😛 Şut antrenmanlarına başlamış. Holosko’yla beraber takıma dönmeleri iyi olacak.
Bobo’nun da bir şeyi yokmuş söylenene göre. Diyarbakırspor maçına yetişecekmiş. İlk11’de izlemeye devam. Nobre’nin adını bile ağzımıza almayalım bundan sonra. Bobo son 20 dakika oyundan alınacaksa yerine Batuhan’ı koysunlar daha iyi. Hem genç ve gelecek vaad etme aşamasında hem de biraz koşup kilolarından arınır. 🙂 İbo abisinden de profesyonelliği öğrendi mi, tamam işte. 🙂

Tabii bu adamlar gelecek de kimin yerine oynayacak diyorsunuz, Nihat ve Tabata yedek kalıp Holosko ve Delgado gibi gözüküyor benim gözümde. Bobo ilk11’de, Batuhan da yedek olur. Veya ilk yarı bitince adam gibi bir forvet alınıp Bobo yedek kalır?? Yedek kalırsa zaten bir daha da top oynamaz bizde.
Defansif manada Ernst ve Fink’in yaptığı katkılardan bahsetmeye gerek yok. Eğer Ernst’i Fink gibi tamamlayacak bir oyuncu alınacaksa yerli Uğur’dan bir gömlek üstün, Fink oynamaz yabancı kontenjanı dolayısıyla ama şu an baya iyi götürüyorlar ikisi orayı. Defansta da Sivok ve Ferrari iyi gidiyor. Yani defansa 4 tane yabancı gidiyor. Delgado Holosko geldi mi 6 oldu, Bobo’yu nereye sıkıştırcaz? 😀
Demekki ya dönüşümlü oynayacaklar ya da Fink yerine yerli bir adam monte edilip Bobo’yu alıcaz 11’e.
Neyse bakalım, Diyar maçında ilk11’de nasıl tavşanla göreceğiz onu merak ediyorum. 😀


Yorum Yapın

Arts Blogs