Sağımız Solumuz Sinema v3

Gözden kaçmasını istemediğim ufak ama güzel detaylar, ufak ama önemli haberler, ufak ama hoş resimler olacak. Sağdan soldan topladıklarım işte. Sağımız Solumuz Sinema‘nın 3. baskısı için okumaya devam edin… Önceki baskılar

– Pixar’ın 2001 yapımı Monsters, Inc. animasyonu için devam filminin geleceğini yazmıştım daha önceden. Adamlar ne yapsa her türlü gideri var zaten ama bu Sevimli Canavarlar‘ın animasyon tarihindeki yeri de ayrıdır benim gözümde. Neyse, logosu yukarıda. Nasıl olacak acaba derseniz de şuraya bir bakın.

– Angelina Jolie yönetmenliğe soyundu en sonunda. İlk filmi olmasına karşın vurucu biraz. Bosna Savaşı‘nı konu alacak bir aşk hikayesi. Senaryosu da kendisine ait; In the Land of Blood and Honey. Vizyon tarihi de belli olmuş. 23 Aralık 2011 olarak ayarlanmış ama ileride değişikliğe uğrar mı uğramaz mı göreceğiz…

– Batman/Star Wars karışımı karakterler böyle olur herhalde demişler.

– 6 bölümlük ilk sezonuyla bize ufaktan zombi ziyafeti yaşatan The Walking Dead‘in 2. sezon çekimleri için “zombi arayaşına” girmişler. Atlanta’da oturuyorsanız ve şuradaki kıstasları karşılıyorsanız başvurun derim.

– Star Wars pastası isteyen? Hem de lego versiyonu. Detaylar için…

– Hollywood’un düşündüğü kadar tehlikeli olmayan 5 olayı listelemiş Cracked. Özellikle akrepler ve küvet atılan her elektrikli aletin öldürme olayına dikkat.

David Fincher‘in The Girl with Dragon Tattoo‘su için ilk fragman yayınlandı. İsveç versiyonunun getirdiği sesten sonra Hollywood hemen bir remake projesi başlatmış ve başa da popüler yönetmen Fincher’i getirmeyi uygun görmüştü. Orijinalinin yerini tutmayacağı kesin…

– Son 5 yıldaki En Komik 10 Kadın Karakter hangileriydi acaba diye merak ediyorsanız sizi şuraya alayım. Üşenmeyip listelemişler.

Bilim-Kurgu bana göre, hele dizisi de oldu mu tadından yenmez diyenler için hazırlanmış bir çizelge. Okları takip ederek “mükemmel” dizinize ulaşabilirsiniz.

– Son detay da Wall-E’den gelsin. Abimiz uzaktan kumandalı bir Wall-E yapmış. Buyrunuz.


2 Comments

  1. bss dedi ki:

    >''monster'' daki ''M'' in içindeki göz hiç hoşuma gitmedi.subliminal mesajlar hakkında ne düşünüyorsun?

  2. SirEvo dedi ki:

    >Pek anladığım söylenemez. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs