Robocop Geliyor! İlk Fragman Hazır!

< style="text-align: justify;">1987 yapımı Robocop’u televizyonda defalarca izlemeyen yoktur bizim kuşaktan. Yeniler bilmez belki ama ekranda zap yaparken gördüğümüz anda başımızı çeviremezdik. Ancak devam filmleri ilk filmin yanına dahi yaklaşamamıştı. Hollywood düğmeye basalı çok oldu, remakeden ilk fragman da geldi.

Kült filmler de dahil olmak üzere buldukları her şeyi tekrardan beyazperdeye aktaran stüdyoların önümüzdeki yıl bizlerle buluşturacağı bir diğer efsane Robocop olacak. The Killing‘in başrolünde parlayıp kendini bi anda beyazperdeye atan Joel Kinnaman‘ın Robocop’u canlandıracağı filmde Gary Oldman, Michael Keaton, Abbie Cornish, Samuel L. Jackson ve Jackie Earle Haley gibi isimler de yer alıyor. Başrol son 2 senenin efsane dizisi The Killing’i izlemeyenler için mutlaka tanıdık gelmeyecektir ama kadronun kalanı için aynı şeyi söyleyemiz hatta muazzam bir kadro olmuş desem az bile kalır sanırım.

Ajandasında iki önemli film, Tropa de Elite ve devam filmi Tropa de Elite 2 – O Inimigo Agora É Outro bulunan Brezilyalı yönetmen José Padilha‘nın kamera arkasında olduğunu bilmek bile yeterli aslında. Elite Squad serisinden o kadar büyük keyif almıştım ki, tekrar izlememek için kendimi zor tutuyordum. Robocop’u Padilha’ya emanet etmeleri büyük bir artı bana kalırsa. Başka bir filmi olmaması, Hollywood’a ayak basacağı film olması biraz düşündürtücü gibi dursa da, Elite Squad’ı yapan adam Robocop’un da altından kalkar bence.

7 Şubat 2014‘de Abd’de vizyona girecek Robocop’un ilk fragmanı aşağıda. Bakalım o dönemde yakaladığı başarıyı ve kaliteyi tekrar görebilecek miyiz…


One Comment

  1. MendhiCS dedi ki:

    Bir insan, bir role bu kadar yakışır.

Yorum Yapın

Arts Blogs