Rezilsin Brüno!

Sacha Baron Cohen ya da herkesin aklına kazınan adıyla Borat. Sokaktan 15-30 yaş arası herhangi 10 kişiye sorsam 7-8 tanesi Borat adını duymuştur sanırım. Kazakistanlı muhabirin ülkesinde başlayıp Amerika’da devam eden absürd serüvenini, yaptığı manyaklıkları konu alan, 2007 Oscar ödüllerinde En İyi Uyarlama Senaryo dalında aday gösterilen ama ödülü o yılı 4 Oscarla kapatan The Departed’a kaptıran izlenebilitesi güzel, güldüren bir dökümantasyon/filmdi. İzleyeli epey oldu ama baya da sahnesi aklımda kalmış nedense. Nasıl bir film yaptıysa Sacha artık…
Borat’ı seven kesim olduğu kadar sevmeyen bir kesim de vardı tabii ve çok da haklılardı hani. Ağza alınmayacak şeyleri direk uygulamalı gösteriyordu adam filmde. Tabii onların hiçbir şey olmadığını, o filmdeki kredisinden dolayı bu sene bizde de 14 Ağustos’da vizyona giren Brüno filmini izleyince anladım. Evet, yaptım böyle bir hata, izlemeye kalktım Brüno’yu. Kamuoyundan özür diliyorum.

Ya kardeşim sen sipastik misin? Nesin yani? Derdin ne? diye sorarlar adama. Bu ne ya? “bunch of a crap” resmen. Midesi kaldırmaz insanın. İbne bi’ adamı canlandırıyor ve daha girişten saçmalamaya başlamışlar. Hani Jackass seyircisiyim, mide de bir yere kadar kaldırıyor ama Brüno denen eleman adeta bokunu çıkarmış olayın. Bizim başlıkta görüyordum filmi izleyip yorum atanları da, bu kadar rezil bir şey olmasını beklemiyordum. 20 dakika dayanabildim. Yapılacak tüm saçmalıkları izledikten sonra kapatma gereği duydum. Hiç de pişman değilim kapattığım için. 4.37gb indirdiğim için pişmanım ama. Anında Shift+Delete yaptım. Mümkünse siz de uzak durun.
IMDb’de 1 puanı yapıştırdım. Sıfır görsem hatta eksi bulsam onlara sarılacaktım ama kurtardı paçayı lanet olasıca pis zenci ya!


One Comment

  1. Senbeniyenemedincunkubensenleoynamadım dedi ki:

    >ben izlediğimde nasıl bir şokla karşışlaştım anlatamam 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs