Rahat galibiyet

Açıkçası ben de Şili’den biraz umutluydum. Eleme gruplarında çok iyi işler yapıp Dünya Kupası’na katıldılar. Geldikleri grupta ise oynadıkları futbol göz doldurdu. Atak yönleri gerçekten iyiydi ama arkanızı sağlama almadığınızda, rakip de Brezilya gibi “istediği zaman” iyi oynayan bir takım olunca kaçınılmaz skor ortaya çıkıyor böyle. Brezilya’ya sempatimi bilen bilir zaten ama Şili gerçekten çok şanssız bir 2. tur eşleşmeşine denk geldi. Uruguay, Gana, G. Kore ve ABD tarzında belirli bir seviyede olan takımlarla eşleşseydi bugün daha göze hoş gelen, daha zevkli bir mücadele izleyebilirdik.
Neyse tabii Brezilya turu atladığı için sevinçliyim. Hem de hiç efor sarfetmediler desek yeridir. Şili’nin atak yönü iyi dedik ama Brezilya defansını geçemediler bir türlü. Geçtikleri zaman da doğru işi, o son pası, o son vuruşu bir türlü yapamadılar.
Asıl maç, dananın kuyruğunun koptuğu maç 4 gün sonra. Hollanda da Brezilya da ilk ciddi maçlarına çıkacaklar. Finalde yer almak isteyen takım bu maçı bileğinin hakkıyla kazanır. Ki zaten kazanan takım benim tahminimce bu kupanın da sahibi olur. Gerçi Hollanda’dan pek bir beklentim yok bizi yense de ama Brezilya Hollanda engelini geçerse finalde Almanya/Arjantin galibiyle karşılacak. Şimdiden büyük konuşmaya dagerek yok. 12-13 gün sonra final var zaten. Hakem hatalarının en aza indirgendiği 12-13 gün diliyorum…


One Comment

  1. mit dedi ki:

    >Ben en çok Tello'nun serbest atışında heyecanlandım açıkçası 🙂 O vuruş gol olsaydı çocuklar gibi sevinirdim büyük ihtimalle.

Yorum Yapın

Arts Blogs