Prison Break efsanesi(!)

Prison Break, Maykıl Sıkofiıld isimlerini duymayan bilmeyen kalmamıştır. Sokaktan geçen 10 kişiye sorsak 8 tanesi kesin bilir. Star’da yayınlanmasının da katkısı var tabii bunda.

Hapishane temalı efsane dizi, düzeltirsek ilk 2 sezonuyla efsane olan dizi, 2. sezondan sonra yok bitecek dendi, 4. sezon gelecek dendi, öyle dendi böyle dendi 4. sezonun sonuna kadar devam ettirdiler ve bana göre saçma sapan bir finalle de noktalandı. Daha doğrusu 2. sezondan sonrası tam bir fiyaskoydu. İşte ekleyeceğim fotoğraf da o fiyaskonun kanıtı.

Araç içindeki sözde ajanlar/polisler/devriye, artık her neyse…

Bilmem hatırlar mısınız, gerçi ben bile hangi sezonda olduğunu tam olarak hatırlayamıyorum. Muhtemelen 4. sezonda bir sahnede bizim Maykıl’ı arabayla kurtarıyordu birisi. Sara mıydı yoksa başkası mıydı bilemiyorum. Üstteki fotoğraftaki araca çarpıp dışarı savuruyordu aracı. İşte o savurma sahnesi sırasında gözüme çarpmış ve ekran görüntüsü almıştım. Oluşturulma 20 Nisan 2009 dediğine göre son sezonda geçiyor olay.
Artık o kadar fazla önem vermiyorlarmış ki, hem konusu hem çekimleri işte böyle rezaletti dizinin son sezonu.
İlk sezonuyla bir efsane yaratıp, 2. sezonuyla hasbelkader bunu devam ettirebilen ama 3 ve 4. sezonuyla o diziyi katleden kaç tane yapımcı vardır bilemiyorum ama işte son sezondan alınma bir fotoğraf. Üstüne tıklarsanız daha büyük olarak görebilirsiniz.

Prison Break’in olumlu anlamda tek katkısı oyuncularına olmuştur herhalde. Sıkofiıld karakterini canlandıran Wentworth Miller‘ı Resident Evil‘ın 4. filmi Afterlife‘da izleyeceğiz 2010 senesinde.
Sapık T-Bag‘imizi canlandıran Robert Knepper‘ı ise Heroes‘da izliyoruz şu aralar. Tam tipe ve karakterine uygun bir rol vermişler kendisine.
Fernando Sucre yani Amaury Nolasco’yu Transformers‘da, fiyasko olan Max Payne‘de izledik. Jean Reno‘lu kadrosuyla 2009 yapımı Armored filminde ve Johnny Depp‘li, Aaron Eckhart‘lı kadrosuyla 2010 yapımı The Rum Diary filminde göreceğiz.
Tabii ki liste daha devam ediyor ama Prison Break bizler için olmasa da onlar için efsane olmuşa benziyor. :))


2 Comments

  1. Anonymous dedi ki:

    >Bu caps'deki yanlışlık nedir anlamadım ki…

  2. SirEvo dedi ki:

    >Resme tıklayın, içerideki mankenlere bakın. Hangi filmdeki/dizidekş bir kaza sahnesinde bu kadar bariz görebiliriz ki içeridekilerin manken olduğunu? Resmen gözümüze sokmuşlardı bu sahnede.
    Özensiz bir sahne yani, onu demek istiyorum.

Yorum Yapın

Arts Blogs