Pixar’dan "Devam" Animasyonları…

Pixar’ın animasyon dünyasına kattıkları tartışılamaz benim gözümde. Toy Story ile başlayan seri Monsters, Inc. , Finding Nemo ve Cars ile çıta yükseltmiş ve Wall-E, Up ikilisiyle tavan yapmıştı. Tabii aradaki The Incredibles, Cars, Ratatoulle gibi şahane animasyonları da es geçmeyelim.

The Incredibles (+1 Oscar, +2 adaylık), Cars (+1 adaylık), Ratatouille (+4 adaylık), WALL·E (+5 adaylık) filmleri ile aday olduğu Oscarlarda illaki En İyi Animasyon Oscar‘ını cebine atan; Monsters, Inc. ile 4 dalda aday olduğu Oscarlardan 1’ini kazanabilen ve en son filmi Up ile de En İyi Animasyon dahil 5 dalda aday olan (2-3 tane alacaktır en az) Pixar abilerimizin başarılarının ölçütü Oscarlar olamaz tabii ki ama hani şu filmleri izleyip de eğlenmeyen, eğlenirken de bir şeyler öğrenmeyen insan yoktur sanırım.

Üstteki animasyonların gişedeki başarısından sonra yeni arayışlara giren Pixar ekibinin ilk projesi bu sene geliyor. Toy Story 1 ve 2’yle toplamda 850 milyon dolara yakın kazanan yapımcılar, serinin devam filmi olarak Toy Story 3’ün 2010’un son çeyreğinde vizyonlarda olacağını duyurmuştu. Bunun duyurulması üzerinden epey geçti belki ama Cars ile ilgili paylaşacak haberim olduğundan, bunu da yazma ihtiyacında bulundum. 18 Haziran 2010’da ABD’de vizyona girecek Toy Story 3, 3 ay gibi bir süre sonra 3 Eylül 2010’da Türkiye’de olacak.

Ders niteliğindeki Cars’ın devam filmi Cars 2 de bir süre önce duyurulmuştu. Ama Cars 2’nin vizyon tarihiyle oynaşmayı seven Pixar, 3. kez tarihte değişikliğe gitti. Önce 2012’de vizyonlarda olacağı açıklandı. Ardından 2011 yazına çekildi bu tarih. Önce geriye çektileri tarihi, bu sefer azıcık ileri alarak, Aralık 2011’e ertelediler. Son tarih 2011 yılının Aralık ayı olsa da, bunların sağı solu belli olmaz. QT’nin Kill Bill 3’ü gibi 2014’te geliyoruz derlerse de hiç şaşırmam…


3 Comments

 1. tyler78 dedi ki:

  >Şu tüm Pixar animasyonları içerisinde hoşlanmadığım tek seri Toy Story. Keşke Ratatouille ya da Monsters'ın devamını çekselermiş.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Monsters'ı ben de çok sevmiştim. Hatta Bluray'ini indirsem de tekrar izlesem diyordum bir ara.
  Toy Story ise kendi çapında güzel bir seri bence. Çocuklara yönelik tarafı daha fazla ama eğlenceli yav, Pixar olsun çamurdan olsun vallaha. 😀

 3. mit dedi ki:

  >Toy Story'nin trailer'ı da bayağı hoş olmuş 🙂 Buzz yine yapıyor yapacağını 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs