Piranha 3D’nin ilk fragmanı sızdı!

1978 yapımı Piranha’yı TV’de izlemeyen yoktur diye tahmin ediyorum. 20 yaş ve üstündekiler izlemiştir en azından. İzlemeyenler de filmin isminden anlamışlardır ne olduğunu, dehşet saçan piranhalar işte. Yanlışlıkla nehre salınan piranhaların doymak bilmeyen tavırları, güzel dişleri, parçalanan bacaklar…
Bunun ’78 yılındaki versiyonunu şu an izlesek muhtemelen çoğu yerinde güleriz, klişe sahneleriyle alay ederiz ama ben hatırlıyorum da ufakken ne korkunç geliyordu o piranhaların saldırma sahneleri, balık tutan amcayı hunharca katletmeleri falan…

İşte bu piranhalar, Hollywood’un senaryo eksikliği yüzünden tutunduğu dallardan birisi oldu bu sene. Eski filmleri remake yapıp yapıp önümüze sürmeyi hiç sevmeyen Amerikalılar bir remake’le daha karşımızdalar. Hem de yeni trend 3 boyut teknolojisiyle. Bu 3D olayı iyi geldi Hollywood’a. Pahalı biletler ile meraklı seyirciler kaynaşınca, yapımcıların yüzündeki gülümseme de gitgide yükselecektir.

Kadroya ve fragmana baktığım zaman ilk gözüme çarpan kişi, Geleceğe Dönüş serisinin çatlak doktoru Christopher Lloyd oldu. Yönetmen koltuğunda ise, Haute tension, The Hills Have Eyes ve Mirrors gibi filmlerin de yönetmeni olan Alexandre Aja oturuyor. Tam adamını bulmuşlar diyebilirim önceki filmlerine baktığımda. Bunun da altında kalkar muhtemelen.

Neyse. Başlıktaki sızdı ibaresini farketmişsinizdir. Sızdığı için görüntü kalitesi cırt ama idare edilecek düzeyde kanımca. 1-2 güne düzgün bir versiyonu çıkarsa bu mesajı editlerim artık.


4 Comments

 1. Bora-MAN dedi ki:

  >iki sene sonra bütün filmler 3D çıkar artık.

 2. hedehödö dedi ki:

  >Ne güzel izliyorduk böyle iyiydi ya 😀

 3. içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki:

  >Allah allah ama konu hep aynı 3D olsa ne olur?

 4. SirEvo dedi ki:

  >@içimden geldiği gibi ~~~
  Evet ama görsellik işte. 🙂 Belki Avatar 3D olmasa bu kadar beğenilmezdi bile, kim bilir 🙂
  Piranha'nın üstüne doğru geldiğini düşünsene film sırasında, o gerilimi bi kafanda canlandır. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs