Philip Seymour Hoffman 46 yaşındaydı!

Philip-Seymour-Hoffman-ölümHer yıl çok insan ölüyor ama beyazperdede tanışıp da hayran kaldığımız adamlar, filmlerini iple çektiğimiz adamlar veda edince farklı üzülüyor insan. Hiç hesapta olmaz ölüm fakat Philip Seymour Hoffman‘ınki daha bir hesapsız oldu. Sırf bu yıl 3 farklı projede izleyecektik kendisini, ve henüz 46 yaşındaydı.

4 yıl önce “her rolün adamı” diye başlık atıp kendisiyle ilgili 3-5 satır bir şeyler karalamışım blogda. “Rahat 30 sene daha oyunculuğa devam edebilir ve umarım eder de oyunculuğunu bi 30 yıl daha izleriz” diye de not düşmüşüm yazının sonuna. Evinde ölü bulundu bugün. Yüksek dozdan. Hay ağzıma mı diyeyim?

Philip Seymour Hoffman; Capote, Charlie Wilson’s War, Doubt ve The Master adlı filmlerdeki rolüyle son 8 yılda 4 kez aday gösterilmişti Oscar’a, Capote’deki üstün performansıyla da hakederek kazanmıştı. Adaylıklar falan hikaye elbette. Hoffman, şu büyük ekranda izlediğim en çarpıcı aktörlerden biriydi. Bütün kariyerine tanıklık etmedim elbette ama hangi filmde denk geldiysem yüzüme bir gülümseme yayıldı, hangi filmini izlediysem o filme olan sevgim biraz daha arttı. Çünkü benim için yaşayan en iyi aktörlerden biriydi. Kamera karşısında bu kadar rahat olup da canlandırdığı her rolün altından bu kadar hakkıyla kalkan nadir adamlardandı.

Sinema büyük bir aktör kaybetti. Her yıl çok oyuncu ölüyor ama Hoffman benim için çok özel bir isimdi. Daha da çok ama çok fazla filmde izleyecektik onu. Erken, çok erken.


Yorum Yapın

Arts Blogs