Paul Walker Hayatını Kaybetti

paul waker
İnsan hiç beklemediği bir haberle güne başlayınca nasıl tepki vereceğini de şaşırıyor. Hızlı ve Öfkeli serisinden tanıdığımız Paul Walker, arkadaşının kullandığı arabanın ağaca çarpması sonucu hayatını kaybetmiş.

1986’dan beri kamera karşısında olup irili ufaklı sürüyle rol alsa da, Hızlı ve Öfkeli serisine adım atana kadar kesinlikle bu kadar meşhur değildi. 2001 yapımı Hızlı ve Öfkeli filminde Vin Diesel ile başrolü paylaştıktan sonra kariyeri tamamen değişti ve günümüze kadar birçok filmde başrol olarak karşımıza çıktı. 6 filmlik serinin 5 filminde yer almasının dışında özellikle Running Scared ve Eight Below gibi hikayesiyle de kaliteli filmlerde gördüğümüz Paul Walker’ın içinden sağ çıkamadğı araç gerçekten tanınmaz halde. Kaza o kadar ironik ki, hem kendi hayır kurumu olan Reach Out Worldwide’ın bir organizasyonundan dönüyor hem de patlama yaptığı araba yarışı filmlerinden sonra bu şekilde hayata gözlerini yumuyor… Bu yaşta, böylesine bir son hem ironik hem hazin.

Hızlı ve Öfkeli serisini ben de sevenler arasındaydım, son filmi de sinemada izlemiştim ama aman aman bir hayranlığım yoktu. Paul Walker da açıkçası fark yaratan bir aktör değildi ama bu kadar göz önündeki birinin, serinin 7. filminin çekimlerine devam ederken falan aniden ölmesi ne olursa olsun şok ediyor insanı. Yaşının da henüz 40 olması cabası.

Resme bakınca aşırı hızdan olduğu anlaşılıyor herhalde. Sanki arabayı hurdalıktaki o araba parçalayan koca aletlerden birinin içine atmışlar gibi. Dümdüz olmuş. Arkadaşı nasıl bir hız yaptıysa artık… İkisi de oracıkta can vermiş. Ailelerine sabır diliyorum. Belki de önümüzdeki yıllarda bol bol izleyeceğimiz bir adamı kaybettik.


Yorum Yapın

Arts Blogs