Paranormal Activity 4 Geliyor!

El kamerasıyla çekilen ve muazzam bir pazarlama stratejisiyle 15 bin dolarcık bütçesine karşın yaklaşık 200 milyon dolar hasılat elde etmeyi başaran Paranormal Activity, bu yılı da sayarsak 4 yıldır hayatımızda kendine güzel bir yer edinmeyi başardı. Öyle veya böyle, bazılarına göre komik bazılarına göre de ekstra korkunç gelen halkanın 4. filmi için düğmeye çoktan basılmış ve vizyon tarihinden afişine, fragmanından logosuna kadar her şey yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlamış. Serinin ilk filmini izledikten sonra ışıklar açık uyuduğumuzu hesaba katarsak, bize de bu materyalleri paylaşmak düşüyor.

3. filmin kamera arkasındaki iki isim, Henry Joost ve Ariel Schulman‘ın yeniden kamera arkasına geçtikleri yapıma çok kısa bir prodüksiyon süresi harcadılar ve önceki filmlerde olduğu gibi Eylül-Ekim’e yetiştirilmek için ellerinden geleni yaptılar. Bunun filmin güzelliğine, korkunçluğuna ve cazibesine nasıl bir etkisi olacağını ise izlerken farkedeceğiz sanırım.

İlk filmde epey bir savrulan Katie’nin başrol olarak geri döndüğü göze çarpıyor en başta. Tabii fragmanı izlemiş olsam daha bir açıklayıcı olurdu bu kısım ama artık fragman izleme işlemini de size bırakıyorum. Katie ilk filmin finalinde boğazını kesmedi mi yahu? diye bir serzenişte bulunuyorsanız da, zaten seriye gereken önemi vermemişsiniz demektir. Çünkü o sahne değiştirildi ve bambaşka bir şekilde sonlandı aslında ilk film.

Paranormal Activity 4, 19 Ekim 2012‘den gün almış ve seyirciyi yerinden hoplatmak için artık günleri sayıyor. Açıkçası ben el kamerasıyla çekilen filmlere ayrı bir sevgi, saygı ve özlem duyduğum için yine dört gözle bekliyorum serinin son halkasını. 3. film ben askerdeyken vizyona girince izleme fırsatı bulamamıştım ama bu sefer daha ilk günden 5 numaralı salonun kapısını aşındıracağız gibi duruyor.

Ek: 4. filmden bir teaser daha geldi:


Yorum Yapın

Arts Blogs