Paranormal Activity 2: İlk Tanıtım Videosu

Forumda birisi konu açar tanıdıklardan. Şöyle bir film var, bir türlü bulamıyorum der. Araştırırız, yok hiçbir sitede. Film 2007 yapımı ama bir türlü bulamayız. Aylar geçer üstünden, konu güncelliğini korusa da bir türlü filme ulaşamayız ve sonunda haberler çıkar; Paranormal Activity sinemalarda!

Steven Spielberg’ün izledikten sonra sadece finalini değiştirdiği film 15 bin dolar bütçeyle çekilip müthiş bir pazarlama stratejisiyle 200 milyon dolara yakın bir para kazandırarak voleyi vurdurdu yapımcılarına. Kimi hiç beğenmedi. 10 üzerinden 1 puan bile vermedi. Lâyık görmedi 1 puanı. Kimiyse, bizim gibi filmden aşırı etkilendi. Belki de birkaç defa izledi.
İşte o Paranormal Activity, yakaladığı gişe başarısından sonra, çok ama çok doğal bir şekilde 2. filmiyle bu sonbaharda vizyonlarda olacak. 22 Ekim 2010’da ABD’de vizyonlara girecek filmin Türkiye gösterim tarihi henüz belli değil ama tanıtım videoları (teaser trailer) dönmeye başlamış bile. İlk tanıtım videosu da Twilight’ın son bombasının öncesine sıkıştırılmış haliyle. Bundan daha iyi bir konumlandırma olamazdı herhalde. 7’den 14’e bütün genç kızların sevgilisi Edward’ı izlemeye gidenler Paranormal Activity 2’yle karşılaşınca nasıl bir Tutulma‘ya şahit oldular bilemiyorum ama ben yine beğendim vallaha. Dört gözle de bekliyorum, kimse de kusura bakmasın. Ha videoyu izlemeden önce hatırlatayım, ilk filmi izlemediyseniz sakın izlemeyin çünkü final sahnesini kakalamışlar araya.

Bu arada Twilight demişken, son film IMDb’ye 3.2’yle giriş yapmış. Hayırlısı bakalım…


2 Comments

  1. içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki:

    >Ben bu flimden pek birşey anlamadım.Ancak 2.sinide sırf meraktan izleyeceğim…
    Sevgiler.

  2. SirEvo dedi ki:

    >3 sona sahip filmin muhtemelen dandik sonlarından birini izledin abla. Steven Spielberg'in sonradan ilave ettiği bir son var, onu bulmanı tavsiye ederim. paranormal activity altrenate ending diye aratırsan youtube'da bulabilirsin.

Yorum Yapın

Arts Blogs