Paha Biçilemez! Audrey Tautou…

Amelie desem? Le fabuleux destin d’Amélie Poulain?
Peki Audrey Tautou?

Az önce Amelie’nin başka bir filmini izledim; Hors de prix. İngilizce ismi de başlığın ingilizcesi; Priceless. 2006 yapımı, tabii yine Fransız filmi. Schumy önermişti. Kendisi sürekli romantik-komedi izlediğinden, güzel dediklerini çaktırmadan indirip izliyorum ben. Bu da ara sıra çürük çıkmayanlardan. 😛 Şaka şaka, genelde beğendikleri güzel oluyor. Neyse. Film gerçekten çok hoş. Yarın falan film için kısa bir şeyler yazarım belki ama ben şu Audrey ablayı bloga ekleme maksadıyla login oldum. Bana göre şu türün en iyi oyuncularından. Gerçi daha kimbilir neler vardır ama hem oyunculuğu, hem güzelliğiyle filmlere çok güzel bir renk katıyor. Kendisinin oynadığı başka güzel filmler bilen varsa önerilere de açığım. IMDb’den baktım ama kişilerden yorum geldi mi daha farklı olur.


Amelie de bu oluyor. Müthiş bir hikaye, süper müzikler. Türünün çok iyilerinden. Bir ara tekrar izleyip güzel de bir yazı yazmalı hatta bu filmle ilgili. Baştan sona hiç sıkılmayacağınızı garanti ettiğim, izledikten sonraki ilk izlenimin “iyi ki izlemişim yahu” olduğu, gözden kaçmaması gereken çok şirin bir Fransız yapımı.


9 Comments

 1. Bora-MAN dedi ki:

  >Kaşar dedin mi akla ilk bu kadın geliyor

 2. SirEvo dedi ki:

  >Hadi abi kapama dükkanın önünü 🙂

 3. arnawut dedi ki:

  >başlığı görünce direk, "abart abart!" yazmak geçti:D çok beğenilcek bi hatun diil ya, dükkanın önünü kapamak gibi olmasın:P

 4. Kasux dedi ki:

  >İlk önce Amelie olarak sonra Martine sonra da Sophie Neveu olarak gönlümüzde taht kurmuştur kendisi…

 5. hedehödö dedi ki:

  >Hastasıyız tautou'nun…

 6. Çavlan dedi ki:

  >Ben de çok seviyorum bu hatunu, Amelie'den sonra en sevdiğim filmi L'auberge Espagnole (The Spanish Apartment). Çok eğlenceli bir filmdi, 2.si de çekildi hatta, Les Poupées Russes (Russian Dolls).

  Da Vinci Code'da da oynadı ama kesin biliyorsundur 🙂 Un Long Dimanche de Fiançailles (A Very Long Engagement) diye süper bir filmi daha var ama o komedi değil dramdı sanırım, biraz iç kapayıcı gelebilir.

  Daha hafif olarak À La Folie… Pas Du Tout (He Loves Me… He Loves Me Not) isimli filmi var. Romantik ve biraz sıradan bir film gibi başlayıp ikinci yarısında biden gerilimli sulara doğru yön değiştiriyordu 🙂 Üstte bahsettiğim iki filmi kadar güzel olmasa da hoş bir çerezdi, kafa dağıtmak için birebir.

  Son olarak, Amelie'den de eski Le Battement D'ailes du Papillon (Happenstance) isimli filmin oyuncularından biriydi. 'Şu adamın işe giderken otobüsü kaçırması hiç tanımadığı şu diğer adamın hayatını nasıl da etkiliyor' minvali olaylar vardı, hoştu.

 7. SirEvo dedi ki:

  >Demekki ilk olarak L'auberge Espagnole (The Spanish Apartment) indiriyoruz. Arkasından da ikincisini. Martine karakterini es geçmemek gerekiyor gibi bi izlenim oluştu yorumlardan sonra.

  Un Long Dimanche de Fiançailles (A Very Long Engagement)'a baktım da komedi yok diye hiç elleşmedim ama dram, war olayını da sevdiğimden, eğer sen de güzel film diyorsan sıraya alalım.

  Diğer filmlerin HD sunumlarını bulamayacağımı farzederek şimdilik erteliyorum.

  @arnawut
  Aslında öyle ahım şahım bi güzelliği yok ama cici bici bi kız tipinde, üstüne oyunculuk da iyi olunca başlık öyle oldu. Bir de izlediğim filmin adı olunca 3gen tamamlandı. 😛

 8. csyasoo dedi ki:

  >Mükemmel ya 🙂

  Benim blog doludur Audrey ile 😀

  Amelie ile tanıdım kendisini.Hayran oldum.Aşık oldum hatta.Ki Amelie benim tüm zamanlar top 5 ime rahat girer.O derece müptelası oldum filmin.Çekimleri,efsane müzikleri,renkleri….

  Neyse konu Yukarıda ki film.Bu film Audrey'in izlediğim 3.filmi.2.sini aşağıda yazacam onuda 😀 Film gayet hoş bende yazmıştım hakkında bi ara.Gayet güzel.Zaten fransız filmleri genelde aynı hissi uyandırıyor bende.

  Audrey'in izlediğim 2.filmi ise Ensemble, c'est tout.Bana göre bu film Hors de prix 'den bir kaç adım önde.Çok hoş filmdir tavsiye ederim.

  Ayrıca yukarıda arkadaşların yazdığı gibi bir de Un long dimanche de fiançailles vardır ki çekimlerine hasta olduğum nadir filmlerden biridir.Filmde Amelie'de olduğu gibi yönetmen Jean Pierre ve Audrey birlikteliği vardır.Buna ek olrak yönetmenin favori oyuncularından Dominique Pinon'u da görmem mümkündür.Komedi değildir Un long dimanche de fiançailles.Bana göre iyi bir dram filmidir.

  Neyse Audrey güzel,filmleri güzel,çalıştığı yönetmenler iyi.Kısacası yer aldığı projeler hep ortalamanın üzerinde benim için.Severek ve beğenerek takip ediyoruz kendilerini.

 9. SirEvo dedi ki:

  >"Ensemble, c'est tout"un HDsini bulamadım yav, şansa bak. İnşallah adam gibi bir sunumu vardır. Hors de prix'ten de iyi dediğine göre illaki izlenesi filmler kategorisine girdi kafadan.

Yorum Yapın

Arts Blogs