Oscar’ın Açılışındaki Muhteşem Montaj

Oscarla ilgili malzemelerin sonu gelmiyor cidden ama bu sonuncusu sanırım. Gerçi insanlar saçma sapan bir sansür olayı yüzünden bloga giremiyorlar ama kendimiz çalıp kendimiz oynayacağız artık.

Bu yıl Oscar’ı izleyenlerin belki de en çok hoşuna giden videolardan biri bu olsa gerek. Sunucular Anne Hathaway ve James Franco, En İyi Film dalında yarışan 10 filme montaj ettirmiş kendini.

Inception’la başlayan Social Network ile devam eden, Morgan Freeman ve Alec Baldwin’i de izlediğimiz, True Grit, King’s Speech, Black Swan gibi tüm adaylara uğrayan, Geleceği Dönüş ile şahane bir sürpriz yapan ve herkesin kesinlikle izlemesini tavsiye ettiğim Oscar’ın açılış videosu. Üzerinde uğraşmışlar, belli. Keyifli seyirler.

Edit: Emre (recycledbeing) Türkçe altyazı hazırlamış. Videoyu değiştirdim, bilginize.


6 Comments

 1. MendhiCS dedi ki:

  >'Microphone get smaller' çok güldüm buna. Bu arada Telekom DNS'leri ile girebilmekteyim. Sıkıntı yok şu anda. Sıkma sen canını hocam. Youtube ya da fizy olayına benzemez bu. Bu kadar kalabalık ve aynı zamanda içerik üreten bir topluluğu kimse kolay kolay karşısına alamaz. Kısa sürede çözüme kavuşacak inşallah. Temennim bu olayın şevk ve hevesini kırmaması yönünde.

 2. SirEvo dedi ki:

  >@MendhiCS
  Haha, benim de hoşuma giden esprilerden biriydi o.

  Sende sıkıntı yok ama işte maalesef çoğu kişi bu DNS olayından haberdar değil hocam. Twitter'dan gelip de "hocam blogunu neden kapattın" gibilerinden mesaj atanlar olabiliyor mesela. 🙂 Tabii hemen durumu izah ediyorum da, keşke her bloga giremeyene izah etme şansım olsa diyorum.

  Umarım dediğin gibi gelişir süreç ve birileri pes eder ama sanmıyorum. Youtube gibi bir siteyi bile yıllar boyu sansürledilerse…

  Benim de temennim bütün herkesin DNS'yi öğrenmesi ve suratlarına vurulan bu kepengi kaldırmayı bilmesi.

 3. marléne the third dedi ki:

  >inanılmaz beğendim!
  bu arada dns ayarları yapmayacağım! inadını bloglara ulaşamaz olunca kırdım..yaptım ayarları.. :(( berbat hissediyorum..kendi bloguma uğramak içimden bile gelmiyor

 4. SirEvo dedi ki:

  >Sen de haklısın valla. =((

 5. emre dedi ki:

  >millet youtube sayesinde şerbetli zaten,bu yasakların en yararlı yanı da bu oldu ,benim gibi bu tür şeylerden anlamayan birileri bile değişik yollar öğrendi ve rahat rahat giriyor,ben giriyorsam herkes giriyordur sanırım 🙂

 6. SirEvo dedi ki:

  >Doğru diyorsun. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs