Oscar Tahminleri & Yorumları [2013]

< style="text-align: justify;">
Her sinemasever gibi ekstra bir değer vermesek de Oscar töreninin havası her yıl farklı olur. Bütün ödüller bir yana Oscar bir yana. Son dönemde non-Hollywood filmleri izlemek için büyük bir çaba sarfetsem de, Oscar töreni sebebiyle aday filmleri elimden geldiğince izlemeye ve elimden geldiğince yazmaya çalıştım. Artık son haftaya girdik, bu Pazar dananın kuyruğu kopacak. Oscar ödülleri dağıtılacak. Biz de ağzımızın tadıyla kendimizce bir değerlendirme yapalım ödüllerden önce. Kim kazanır veya kim kazanmalı diye bir parantez açmak istemiyorum, çünkü benim tahminlerim pek başarılı olmuyor, Akademi’yi çözebilmiş değilim hala. Ama yine de o parantezi açacağım, yoksa içime sinmez. İşte adaylar ve tahminler…

EN İYİ FİLM
Amour
Argo
Beasts of the Southern Wild
Django Unchained
Silver Linings Playbook
Skyfall
Zero Dark Thirty
Life of Pi
Les Miserables
Lincoln

KAZANMALI: Django Unchained, olmazsa Life of Pi
KAZANIR: Argo, olmazsa Lincoln

Öncelikle belirteyim, üstteki filmlerin isimlerine tıklayarak yorumlarına ulaşabilirsiniz. İzleyip de yazmadığım Life of Pi var bir tek, Les Miserables ve Lincoln‘ü izleme fırsatı yaratamadım kendime. Törene kadar izler miyim bilemiyorum.
En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerinin 2 farklı filme gittiği Oscar tarihinde 3 kez görülmüş. Bu sene Akademi ne yapmaya çalıştıysa, Argo‘yu En İyi Yönetmen dalında aday göstermemeyi seçti. Ancak bugüne kadar dağıtılan ödüllerin çoğunda Argo bütün ödülleri süpürdü. Bundan önce en son 1989 yılında yaşanan durumun tekrar yaşanma olasılığı da çok yüksek o yüzden. Oscar adayları ilk açıklandığında, yıllardır devam bu çift ödül olayı yüzünden yönetmen kategorisinde aday olmayanları direk elemiştim, bunların arasında Argo da vardı, ancak 1,5 aylık süreçte fikrimi değiştirecek epey törene tanıklık edince kafam iyice karıştı. Argo şu an için en kuvvetli adayım. Argo’nun almasını istediğimden değil bu adaylık, topladığı ödüllerden tamamen.
Ama o kadar güzel seçenekler var ki, insan iki arada bir derede kalıyor resmen. Life of Pi‘yi ilk izlediğim anda Oscar’ı almalı bu film diyordum, gittiler 11 dalda aday gösterdiler. 11 dalda aday gösterip de vermemek ne kadar kötüyse, Django Unchained‘e, Beasts of the Southern Wild‘e vermemek de bir o kadar adaletsiz olacak. Hatta ve hatta Zero Dark Thirty bile seçeneklerim arasında yer alıyor. Kazanmaması gerekse de, anlattığı hikaye o kadar yaralayıcı ki Amerikalılar’ı, nasıl bir tercih yapacaklar ben bile şaşırmış durumdayım. Kalkıp Amour’a bile verseler “yok artık” demeyeceğim yani, öyle bir rekabet var bu kategoride her sene olduğu gibi. Ama The Hurt Locker faciasını yaşatan Akademi yine ne yapar eder bizi ters köşeye yatırır, adım gibi eminim. Ben yine de duygusal davranıyorum ve Django’nun kazanmasını istiyorum. İnanılmaz keyif aldım filmden, o kazanmayacaksa da Life of Pi’ye verip bizi üzmesinler. Ama Silver Linings Playbook‘a (SLP) giderse ekstra üzüleceğim sanırım, inanılmaz overrated idi film. Umarım yaptıkları abartı reklam boşa çıkar, 8 adaylık ellerinde patlar. Çok istiyorum bunu, kimse kusura bakmasın.

EN İYİ YÖNETMEN
Michael Haneke / Amour
Benh Zeitlin / Beasts of the Southern Wild
Ang Lee / Life of Pi
Steven Spielberg / Lincoln
David O. Russell / Silver Linings Playbook

KAZANMALI: Life of Pi, olmazsa Beasts of the Southern Wild
KAZANIR: Lincoln

Eğer Argo bu dalda aday gösterilseydi, kazanır kısmına hiç düşünmeden Argo yazıp geçerdim. Ancak Akademi işte, sağı solu belli olmuyor. En İyi Film‘i Argo’ya verip yönetmeni farklı bir filme hediye etmek enteresan olacak. Adaylara baktığımda tabii ki Ang Lee göze çarpıyor. Eğer Tarantino yoksa adaylarda, ki bence kesinlike olmalıydı, Ang Lee’nin almasını isterim. Life of Pi her açıdan şahane bir filmdi. Müthiş bir tad bırakıp gitti ağzımızda, tekrar tekrar izlettirecek bir tad. SLP‘ye zaten değinmiyorum, almasını istemiyorum açıkçası. Alacak pek bir esprisi de yok bence. Amour’un yabancı dilde olup 5 adaylık birden alması şaşırtsa da çıkarıp da 2 baba ödülü birden Amour’a vermezler diye düşünüyorum.(?) Benh Zeitlin de çok önemli bir işe imza attı. İlk filmi olmasına karşın böylesine vurucu bir eser yaratmak kolay değil. Zaten ikinci seçeneğim de kendisi. Lincoln mü? İzlemedim ama Amerika tarihinde bu kadar önemli bir yere sahip Abraham Lincoln’e 12 adaylık verip de eli boş mu gönderecekler diyorsunuz? Milliyetçilik kesinlikle yine ön planda olacaktır.

EN İYİ ERKEK OYUNCU
Bradley Cooper / Silver Linings Playbook
Daniel Day-Lewis / Lincoln
Hugh Jackman / Les Miserables
Joaquin Phoenix / The Master
Denzel Washington / Flight

KAZANMALI: Denzel Washington
KAZANIR: Daniel Day-Lewis

İzlemediğin bir filmin başrolü hakkında nasıl bu kadar net yorum yapıyorsun derseniz, Daniel Day-Lewis o kadar ekstra bir aktör ki, 3-5 dakika izleseniz bile Oscarlık oynadığını görebiliyorsunuz. İnanılmaz bir oyuncu cidden. O yüzden kesin alır gözüyle bakıyorum ben. Hugh Jackman eğer kendi standartlarında oynadıysa şansını epey az görmekle beraber, The Master‘da izlediğim Phoenix ve Flight‘ta müthiş bir performansa imza atan Denzel abi arasında kararsız kaldım ben. Day-Lewis’in kazanmasını istemiyorum nedense. Daha önceden 2 kere bu ödülü cebe indiren Denzel abi yine efsanevi oynamış. Ödülü kaptırma olasılığı yüksek olsa da ben hayran kaldım Flight’taki performansına. Kazanmasını istiyorum o yüzden. Belki Lincoln’ü izlemiş olsam kazanmalı şıkkı için de Day-Lewis’i yazardım ama şimdilik kazanmasını istediğim isim Denzel Washington. Joaquin Phoenix‘e verseler de güzel bir sürpriz olsa mesela.

EN İYİ KADIN OYUNCU
Jessica Chastain / Zero Dark Thirty
Jennifer Lawrence / Silver Linings Playbook
Emmanuelle Riva / Amour
Quvenzhane Wallis / Beasts of the Southern Wild
Naomi Watts / The Impossible

KAZANMALI: Emmanuelle Riva
KAZANIR: Emmanuelle Riva

Açık ara en zor kategori benim için. 5 adayı da izledim ve 5 aday da kendi filmlerinde döktürmüşler. Sıralama yapmak çok ama çok güç. The Impossible‘da izlediğim Naomi Watts performansı, Watts’ın gördüğüm en iyi oyunculuğuydu belki. Filmi izledikten sonra bu kadın almalı Oscar’ı diyordum. Sonra Düşler Diyarı‘nda 9 yaşındaki Quvenzhane Wallis‘i gördüm, kendimden geçtim adeta. O yaşta bir çocuktan böylesine bir performans görmek insanı acayip şaşırtıyor. Deliye döndüm. Ardından Amour‘daki performansıyla 85 yaşındaki Emmanuelle Riva‘yı izledik, bir şok daha. Yok artık yani. Bir kategori için bu kadarı fazla diyordum, üstüne Zero Dark Thirty‘den Jessica Chastain çıktı karşıma. O da kalan adaylardan daha kötü bir performans sergilememiş. Tamam belki onlar kadar etkileyici değil ama, yabana atılacak bir tarafı da yok. Ve tabii 3-5 senedir tanıdığımız Jennifer Lawrence güzelliği var bir de. Hangi rolü verirseniz çok iyi canlandıran bir Lawrence, SLP’de yine döktürmüş. Bu kıza hayran olmamak çok zor. Kısacası karar vermesi imkansız benim için. İlk ikim Riva ve Wallis, kalanlar kendi aralarında kapışsın, ödül kime giderse ayıp olmaz sanırım. Törendeki olası bir SLP rüzgarında Lawrence bile nasiplenebilir, öyle bir pozisyondayız şu an.

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Alan Arkin / Argo
Robert De Niro / Silver Linings Playbook
Philip Seymour Hoffman / The Master
Tommy Lee Jones / Lincoln
Christoph Waltz / Django Unchained

KAZANMALI: Christoph Waltz
KAZANIR: Christoph Waltz

Tarantino’nun ne kadar büyük bir yönetmen olduğu, sırf Waltz‘u Hollywood’a kazandırmasıyla bile açıklanabilir. Pulp Fiction‘da rol verip düşüşten çekip çıkardığı Travolta, Kill Bill‘de “ne işin var senin 5. sınıf filmlerde” diyerek oynattığı David Carradine‘i son döneminde millete sevdirmesi vs. diyerek uzayıp giden listenin son ismi Waltz. Muazzam bir aktör yahu. Onun için çok şeyler yazılabilir, adamı izlemekten müthiş keyif alıyorum ben. Hani her ay yeni bir filmde oynasa, hiç sıkılmam, daha fazla izlerim. Ama Tarantino da öyle güzel yazıyor ki onun rollerini, Soysuz Piçler’deki efsanevi Hans Landa performansından sonra Django’da da bizi bizden almasını bildi. Waltz da öyle güzel canlandırmış ki Dr. King Schultz karakterini, teşekkürlerimizi iletiyoruz kendisine. Bana kalırsa bu kategori, 2010 yılındaki tören gibi yine seçmesi en kolayı, yine bilinmesi en kolayı. Waltz güle oynaya alıp götürecektir. Diğer adayları da gördüm ama, hiçbiri Waltz’un bıratığı etkiyi bırakmadı, özür dilerim.

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Amy Adams / The Master
Sally Field / Lincoln
Anne Hathaway / Les Miserables
Helen Hunt / The Sessions
Jacki Weaver / Silver Linings Playbook

KAZANMALI: ?
KAZANIR: Anne Hathaway

Yorumlaması en zor kategorilerden biri daha. Çünkü adaylardan sadece SLP‘yi izledim, The Master‘ın ise ilk yarısını izleyebildim. Kalan 3 filmdeki rolleri görmedim bile. Sally Field‘ın 2 Oscarı, Helen Hunt‘ın ise 1 heykelciği var. Kalan 3 aday hiç kazanamamış, Amy Adams‘ın 4. adaylığı bu. Hem de son 7 yıldaki performanslarıyla. En dikkat çeken durum bu. Anne Hathaway ise Les Miserables‘daki performansıyla epey bir ödül kazanmış durumda, bunlardan biri de Altın Küre. Ben o yüzden tahminimi Hathaway’den yana kullanıyorum. Kim kazanmalı durumu için ise yorum yapmaktan kaçınıyorum.

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO
Amour / Michael Haneke
Django Unchained / Quentin Tarantino
Flight / John Gatins
Moonrise Kingdom / Wes Anderson ve Roman Coppola
Zero Dark Thirty / Mark Boal

KAZANMALI: Django Unchained
KAZANIR: Zero Dark Thirty

Özgün senaryo aslında tamamen Tarantino’nun işi. Adam gerçekten çok farklı bir beyne sahip ve bunu bugüne kadar çektiği her filmde bize gösterdi. (Tamam, Death Proof dışında çektiği her filmde.) Belki de biraz duygusal bakıyorum ama Tarantino’nun bu ödülü kazanmasını istiyorum ben. Adaylarla kıyasladığımda kesinlikle bir adım önde. Ancak Akademi Soysuz Piçler’e vermediyse bu ödülü, Django’ya da vermez gibi geliyor. Amerika’nın kalbini söküp atan Bin Ladin’in yakalanışını anlatan Bigelow’un filmi yine Tarantino’yu arkasında bırakacak gibime geliyor. Gerçi geçtiğimiz yıl Midnight in Paris‘e vererek beni sevindiren Akademi bu yıl da bir güzellik yapar mı? Göreceğiz…

EN İYİ UYARLAMA SENARYO
Argo / Chris Terrio
Beasts of the Southern Wild / Benh Zeitlin ve Lucy Alibar
Life of Pi / David Magee
Lincoln / Tony Kushner
Silver Linings Playbook / David O. Russell

KAZANMALI: Life of Pi
KAZANIR: Lincoln, olmazsa Argo

Lincoln o kadar çok adaylığa sahip ki, her taraftan fırlıyor. Neden izlemediğime ben de anlam veremedim. Ama elim gitmiyor işte. Kalan 4 adaydan ise Life of Pi kesinlikle ayrı bir yerde senaryo açısından. Argo’nun kendince etkileyiciliği var ama belirli bir sınırı aşamıyor. Life of Pi bambaşka bir dünyaya sokuyor sizi, alıp götürüyor. O yüzden kazanmasını istiyorum. Eğer o alamazsa da Benh Zeitlin ve Lucy Alibar ikilisini sevindirsinler bari. Ama o tırt senaryoyla SLP‘ye gidecek olursa ödül, ciddi manada söverim, benden demesi.

EN İYİ KURGU
Argo | William Goldenberg
Life of Pi | Tim Squyres
Lincoln | Michael Kahn
Silver Linings Playbook | Jay Cassidy ve Crispin Stuthers
Zero Dark Thirty | William Goldenberg ve Dylan Tichenor

KAZANMALI: ?
KAZANIR: Argo

Kurgu kategorisi için bir aday belirlemek zor. Çünkü Cloud Atlas’ın aday olmaması büyük skandal. Film başlı başına Kurgu dersi veriyor. O kadar farklı hikayeyi o kadar farklı bir tarzda o kadar güzel şekilde anlatmak çok zor. O uzun süresine rağmen bitmesin istiyorsunuz film. Aday olmadığını gördüğümde inanılmaz şaşırdım, hatta üzüldüm bile. Benim açık ara favorim kendisiydi. Onun yokluğunda kurgu açısından nasıl bir tercih yapacaklar hiç bilmiyorum. Ne söylesem yalan olacak ama Bafta’da Argo kazanmış bu ödülü, o zaman Oscar’da da daha şanslı gibi. Tabii bu Akademi için ne kadar kriter olur, onu da siz söyleyin. Kazanmalı kısmı boş kalacak şekilde, Argo kazanır.

EN İYİ GÖRSEL EFEKT
The Avengers
The Hobbit: An Unexpected Journey
Life of Pi
Prometheus
Snow White and the Huntsman

KAZANMALI: Life of Pi
KAZANIR: Life of Pi, olmazsa Hobbit

Pamuk Prenses haricinde tüm adayları izleme şansım oldu. Avengers ile coştuk, Ridley Scott bizi sevindirdi, Ang Lee hayran bıraktı, Peter Jackson Orta Dünya’ya tekrar hoş bulduk dedirtti. Life of Pi’nin görselliğine doyamadığımı hatırlıyorum da, umarım bu dalda Oscar kazanır demiştim. Aday da oldu ama karşısında Hobbit gibi bir silah var. Hobbit’teki görsellik de gerçekten inanılmazdı. O dünyayı bu kadar gerçekçi yaratmak çok zor bir iş. Peter Jackson ve ekibi altından kalkmasını bilmiş yine. Ancak ben yine şansımı Life of Pi’den yana kullanıyorum. Hobbit bize bilmediğimiz bir dünyayı getirmemişken, Life of Pi kitap uyarlaması olmasına karşın beni bambaşka diyarlara götürerek çok güzel anlar yaşattı. Sonuç olarak yabancı dildeki Amour’u 5 dalda birden aday gösterip bu ödülü vermezlerse enteresan bir durum olur.

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM
Amour (Avusturya)
No (Şili)
A Royal Affair (Danimarka)
War Witch (Kanada)
Kon-Tiki (Norveç)

KAZANMALI: Amour
KAZANIR: Amour

Rakipsiz dallardan biri sanırım. Waltz’un Oscar kazanacağından ne kadar eminsem, Amour’dan da o kadar eminim. Haneke ekstra çarpıcı, ekstra vurucu bir iş çıkartmış. Adaylardan Kon-Tiki‘yi ve War Witch‘i izleme şansı buldum, her iki film de kendi çaplarında başarılı olsa da Amour ile kapışacak kalibrede değiller. Ancak Kon-Tiki kesinlikle tavsiyedir. Bu sene izlediğim en iyi birkaç non-Hollywood filmden biridir.

EN İYİ ANİMASYON
Wreck-It Ralph
Brave
Frankenweenie
ParaNorman
The Pirates! Band of Misfits

KAZANMALI: Wreck-It Ralph
KAZANIR: Wreck-It Ralph

Yıllardır Pixar’ın egemenliğinde geçen ve daha adaylar açıklanmadan şampiyonun belli olduğu kategori için bu sene farklı bir detay mevcut. Pixar’ın adayı Brave, benim açımdan tam bir talihsizlik oldu. Yorumlardan sonra kötü bir film bekliyordum ama bu kadar sıradan, bu kadar boş bir filmle karşılacağımı tahmin etmiyordum. ParaNorman için de aynı duygular geçerli. The Pirates‘ten umutlu olsam da o da bekleneni vermedi. Tim Burton imzalı Frankenweenie‘yi izleme şansım olmadı ancak Wreck-It Ralph‘ı gördükten sonra izlemeye de gerek duymadım. Evet, bu seneki favori animasyonumuz belli. Oyunbozan Ralph açık ara 2012’nin en iyi animasyonlarından. Oscar’ı da tartışmasız götürmeli. Tabii bir dalavere dönmezse.

EN İYİ BELGESEL
5 Broken Cameras
The Gatekeepers
How to Survive a Plague
The Invisible War
Searching for Sugar Man

KAZANMALI: Searching for Sugar Man
KAZANIR: Searching for Sugar Man

Son yıllarda merak saldığım belgesellerden cidden çok güzel işler çıkmaya başladı. Burada da yazıp tavsiye ettiğim Searching for Sugar Man, bu seneki favori adayım. Kalan adaylardan hepsini izleme şansım maalesef olmadı, Amerika ordusu içindeki tecavüzleri anlatan The Invisible War‘dan biraz çekinsem de ne olursa olsun Sugar Man kazansın istiyorum. Bu kadar keyif aldığım birkaç belgesel daha olmuştu ve hepsi de Oscar kazanmıştı. Umarım bu da aynı başarıyı gösterir. Çok farklı, çok keyifli, yer yer hüzünlendiren, yer yer şaşırtan, müzikleriyle bambaşka tadlar yaşatan muazzam bir iş. Muazzam bir ilk film.

Kalan kategoriler için ekstradan yorum yapmaya lüzum görmüyorum. Zaten çoğu dalda izlemediğim adaylar da var. Ki Özgün Müzik ve Şarkı adayları arasında Django’yu görmediğim için daha bir istekliyim yorum yapmama konusunda. O açıdan kime verirlerse versinler kabulümdür.
Toparlayacak olursak, deliler gibi reklamı yapılan Silver Linings Playbook’un 8 dalda birden aday gösterilecek herhangi bir tarafını ben göremedim. Hatta net bir şekilde overrated olduğunu söyleyebilirim. Ancak Akademi’nin ne yapacağı belli olmaz, ödüle de boğabilir o ekibi, eli boş da gönderebilir. Yıllardan sonra ilk defa 4 oyuncu kategorisinde birden aday gösterip de elini boş göndereceğini sanmıyorum gerçi. Bir bildekleri olacak ki bu kadar önemsiyorlar. SLP rüzgarı eserse ciddi üzüleceğim ama. Onu belirteyim. SLP dışında bu kadar önyargıyla yaklaştığım bir film yok nedense, kalanlar için “bekleyip göreceğiz” durumu mevcut. Tören Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece, 01:00 sularında kırmızı halıyla start alacak. Sabaha doğru da biter artık. Hakedenlerin kazanacağı bir gece olsun diyorum.

Ayrıca sizin de yorumlarınızı merak ediyorum. En çok hangi filmin/kişilerin öne çıkmasını istiyorsunuz? Adaylar arasında en beğendiğiniz ve nefret ettiğiniz filmler hangileri? Listeler hazırsa alalım…


8 Comments

 1. Richard Parker dedi ki:

  EN İYİ FİLM: Argo
  ——————————————
  EN İYİ YÖNETMEN: Favorim Ang Lee (Ama kime verseler şaşırmam)
  ——————————————
  EN İYİ ERKEK OYUNCU: Daniel Day-Lewis
  ——————————————
  EN İYİ KADIN OYUNCU: Hepsini izlemedim ama Jennifer Lawrence’e gitme ihtimalini Emmanuelle Riva’nın önünde görüyorum.
  ——————————————
  EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU: Christoph Waltz
  ——————————————
  EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU: Anne Hathaway
  ——————————————
  EN İYİ ÖZGÜN SENARYO: Django (Bu da süprize açık)
  ——————————————
  EN İYİ UYARLAMA SENARYO: Life Of Pi
  ——————————————
  EN İYİ KURGU: Lincoln
  ——————————————
  EN İYİ GÖRSEL: Life Of Pi
  ——————————————
  EN İYİ YABANCI DİLDE: Amour (Fazla abartıldığını düşünsem de diğerlerini izlemediğim için Amour favori)

 2. Leah dedi ki:

  Evrim, emeğine seyrine sağlık ne diyeyim başka aga.

  En iyi yardımcı erkek oyuncuyu ben de Christoph Waltz diye düşünüyorum.

  Son zamanlarda film izlemeyi iyice erteledim ama C.Waltz abimizden sonsuz eminim. Django’daki performansı inanılmazdı.

  • SirEvo dedi ki:

   Sağol Leahcım. Waltz için iki arada bir derede kalanlar var desem? Şaşırıyorum valla, ne olacak bakalım…

 3. Mustafa dedi ki:

  Kazanmalı tahminleri harika usta da kazanmalı bölümünde Lawrance’a nasiplenir falan demen komik olmuş ya, hele ki rakipsiz favoriyken. Performansını beğenmemekle ilgili bir durum değil ki bu, alacak işte.

  Aynı şekilde Waltz’a kazanır demen de olmamış. Hem De Niro’nun hem Jones’un gerisinde şu an ihtimal olarak.

  • SirEvo dedi ki:

   Rakipsiz favori mi? Emin miyiz bu konudan? 🙂
   Komik olmuş tabiri de hoş olmamış açıkçası. Sonuçta bunlar beni bağlayan yorumlar. Katılmıyorum diyebiliriz, sebebini de sunabiliriz ama komik olmuş demek alay etmekle birebir.

   Performansı tamam güzel de, benim izlediğim diğer iki performans katlamış durumda onu. Benim nazarımda en azından. Ama olası bi SLP rüzgarı eserse, Lawrence da alır o arada. Bu kadar net yorum yani. 🙂
   De Niro da kesinlikle yabana atılmaması gereken bir performans sergilemiş, hatta belirttim onu da, ama benim Django’da izlediğim Waltz’dan iyi değil kalanlar. Tommy Lee Jones’u izlemedim gerçi, yalan olmasın şimdi.

   Sonuç olarak burada yazdığımız yorumlardan para da kazanmıyoruz, tahminlerden ekstra bir beklentimiz de yok.
   Kişisel olduğunu hatırlatıp, birbirimizi kırmadan yorumlarsak sevinirim.

 4. Mustafa dedi ki:

  Benim kullandığım tabir hoş olmamış gerçekten, özür diliyorum. Kazanır bölümünü yorumladığımız için matematiksel bakıyorum galiba ben olaya. Lawrence’ın favori olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğu için kazanır bölümünde onu görmek mantıklı geliyor bana.

  • SirEvo dedi ki:

   Lincoln’ü izledim bu gece, Daniel Day-Lewis o performansla ödül alırsa cidden skandal olacak. Şu an 11 dakika var törenin başlamasına ve o daldaki “kazanır” yorumumu sorguluyorum şu an. Duygusal davranıp Lewis’e verirlerse de şaşırmayacağım.
   Ve Tommy-Lee Jones… Adam bence Day-Lewis’den çok daha iyi oynamış. Ama Waltz’un yeri hala farklı. Şaştım kaldım valla. 🙂

 5. Richard Parker dedi ki:

  11’de 9 tutmuş. Akademi şaşırtmadı, eheh…

Yorum Yapın

Arts Blogs