Oscar Ödülleri Hangi Kanalda Saat Kaçta?

< style="text-align: justify;">Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Oscar’ın bu seneki ayağı için son saatlere girdik artık. Kimileri için ölüm-kalım meselesi olan, kimilerinin de zerre önemsemediği tören için bütün hazırlıklar tamam artık. Adayları paylaştık, yorumlarımızı, tahminlerimizi paylaştık. Geriye kaldı görkemli gecenin ilk düdüğü. Peki oscar töreni saat kaçta hangi kanalda başlayacak?

Family Guy’ın ve geçtiğimiz yıl gösterime giren Ted adlı filmin arkasındaki isim Seth MacFarlane‘in sunacağı Oscar töreni için ilk start saat 23:00’da verilecek NTV ekranlarında. Yekta Kopan’ın her yıl sunduğu ve gelenek haline gelen Oscar’a Doğru programında, konuklarıyla beraber yorumlamaya başlayacaklar Oscar’ı. Ardından akrep ile yelkovan tam tepeye geldiğinde, yani saat 00:00’da Kırmızı Halı başlayacak. Benim açımdan pek bir önemi olmasa da, ödül törenine gidenlerin belki de en önemsediği detay bu Kırmızı Halı. Bütün ünlüler bu Halı’daki yürüyüşlerine hazırlanıyor, Türkiye gibi dünyanın her yerinde de gelip geçenler yorumlanıyor.

Seth abimize de ayrı bir parantez açmak lazım. Family Guy’ın birkaç bölümünü izleyen herkes ne kadar zeki bir adam olduğunu anında farkeder zaten. Keza Ted’i izlerken yerlere yatarak gülmemizi de sağlayan yine kendisidiydi. Birasını kaptığı gibi sahneye çıkan Ricky Gervais performansı beklemek hayalcilik olur belki ama geçen seneki kötü James Franco & Anne Hathaway ikilisinden mutlaka daha iyi bir performans sunacaktır diye düşünüyorum ben. Yüzümüzü kara çıkartmaz da, sabaha kadar oturacağımızı düşünürsek bize güzel bir gece yaşatır umarım.

Tören tam manasıyla sabaha karşı 03:30‘da başlayacak ve bizleri 3,5 saatlik bir yayın bekliyor. Sabah 07:00’ye doğru da En İyi Film heykelciğinin kime gittiğini öğrenip uykumuza dalacağız, bazıları da işe doğru yola çıkacak tabii.

Adele‘nin Skyfall parçasını canlı performansla sergileyip milyonlarca izleyiciyi kendinden geçirmesini beklediğimiz geceyi, NTV’den simultane, CNBC-e’den orijinal diliyle takip etme şansımız var. Ben simultane yayından zerre bir şey anlamıyorum, sesler birbirine giriyor. O yüzden çat-pat İngilizce biliyorsanız size de CNBC-e’deki yayını tavsiye ederim, tabii son karar yine size kalmış.

James Bond için de 50. yıl şerefine özel bir parantez açacaklar gecede, ki belki de bu senenin en güzel tarafı bu olabilir. 50 yıldır devam eden serinin başarısı az buz değil, kolay da değil bu kadar yıldır adını devam ettirebilmek. Merakla bekliyoruz.

Geceye başlamadan önce Oscar’la İlgili Bilmeniz Gereken En Enteresan 10 Gerçek linkine uğrayıp şimdiye kadar hiç duymadığınız şeyleri öğrenebilirsiniz. O link yetmezse, 16 tane daha farklı detay için buraya tıklayın. Okuyacaklarınız karşısında şok olabileceğiniz detaylar mevcut benden demesi. Veya En İyi Film Oscarını Kaybeden En İyi 50 Film listesine de gözatabilir ve Akademi’nin bugüne kadar yaptığı saçmalıkların üzerinden bir kez daha geçebilirsiniz. Citizen Kane, Apocalypse Now, Taxi Driver, 12 Angry Men gibi kültlük mertebesine çoktan erişmiş olmasına rağmen En İyi Film Oscarını kazanamayan öyle filmler var ki, dudaklarınız uçuklayabilir. Ayrıca biraz gülmek isteyen varsa, En İyi Film Oscar Adaylarının Başrolünde Hayvanlar Olursa temalı galeriye de kesinlike bakın. Muazzam bir çalışma mevcut. Ayrıca Ödüller kategorimize uğrayıp, bu yıl dağıtılan bazı ödüllerde hangi filmler öne çıkmış diye son bir kez bakabilirsiniz.


Yorum Yapın

Arts Blogs