Örümcek Adam da Rotasyon kurbanı!

Bu aralar futbolda moda oldu bu rotasyon terimi. Her yorumcunun 3 kelimesinden biri bu. Peki bu sinemada olmayacak diye bir kaide mi var? Tabii ki yok. Örümcek Adam’dan canlı bir örnek size. Tam karşılığı olmasa da benim aklıma direk o geldi şu haberlerden sonra.

İlki 2002’de yayınlanan ve büyük ses getiren, 140 milyon dolarlık bütçesiyle 800 milyon dolardan fazla para kazandıran, 3 filmiyle 2.5 milyar dolar gibi minik bir hasılat elde eden Örümcek Adam serisinin 4. filminden 2 enteresan ayrılık haberi var. 2 ana karakter diyebileceğimiz Örümcek Adamımız Peter Parker’ı canlandıran Tobey Maguire ve ilk 3 filmin yönetmeni, özellikle bu serideki 3 filmde de eleştirmenlerin bol bol hışmına uğrayan, hatta özellikle iğrenerek izlediğim Drag Me to Hell filminin de “efsane” yönetmeni olan Sam Raimi 4. filmde yer almayacaklarmış.
Tobey, 4. film 2012’de vizyonlara girdiğinde üniversiteye gidecekmiş, yönetmen Sam ise filmi o tarihe kadar yetiştiremeyeceğini aktarmış.
Tüm bu önemli karakterlerin yer almayacağının belli olmasından sonra da yapımcı Sony Pictures Entertainment bir duyuru yayınlamış ve 4. filmin olmayacağından, yeni seriye bambaşka bir oyuncu kadrosu ve kamera arkası ekiple başlayacaklarını, vizyon tarihinin 2011’den 2012 yazına ertelendiğini de eklediği ufak bir duyuru yayınlamış. Yani artık Örümcek Adam olarak hayatımıza giren Tobey Maguire’i unutabiliriz. 🙂
Gözlerimizin alıştığı Tobey Maguire’in yeni bir Örümcek Adam serisinde olmayacak olması kötü bir etki yaratır mı bilemiyorum. Sonuçta yepyeni bir hikaye ve kadrodan bahsediyoruz. İnsanlar yadırgamayacaklardır ama Sam Raimi’nin yönetmen koltuğunda olmaması çok fazla insanı sevindirmiştir, eminim.

Önce sadece bu 2 karakterin seriden ayrıldığını ve 4. filmin yeni bir başrol oyuncusu ve yönetmen ile çekileceğini okudum. Yazıyı bitirmiştim ki yeni yeni haberler okumaya başladım. Ortaya da böyle bir yazı çıktı artık. 🙂 Maksat haberi olmayanları bilgilendirmek olduğu için sıkıntı olduğunu sanmıyorum.


3 Comments

  1. mit dedi ki:

    >Bende tersi bir etki yarattı bu haber. Raimi olsaydı sadece Maguire olmasaydı ne olurdu sanki? O adam Peter Parker karakterini rezil etti yahu!

  2. hedehödö dedi ki:

    >Tobey Maguire olmazsa izlemem 🙂

  3. Kısaca Fd dedi ki:

    >Denizli (nihAT) ın gol atacağını sanıyo.Bense (nahAT)'ar diyorum.

Yorum Yapın

Arts Blogs