Onedio – Sosyal Haber Platformu

< style="text-align: justify;">
Teknolojinin gelişmesiyle artan elektronik bağımlılığı ve bunun neticesinde hayatımızda çok önemli bir yer kaplayan internet öyle geniş bir yelpazeye sahip ki, bazen aradığınız bir haber için yüzlerce siteye girmek zorunda kalıyorsunuz, bazen de izlemek istediğiniz bir film için tıklamadığınız link kalmıyor. Peki bu kadar geniş bir dünyada ne istediğimizin farkında mıyız? Her merak ettiğimiz olay ve haber için farklı farklı onlarca siteye girmek zorunda mıyız? Elimizin altında objektif ve ne vermek istediğini bilen bir site olsa bizim için iyi olmaz mı?

Onedio.com adresinden ulaşabileceğimiz bir haber sitesinden bahsedeyim kısaca. Siteye ilk tıkladığımızda tasarımı dikkat çekiyor. Kullanıcı dostu bir tasarım yaratmaya çalışan ekip, elinden gelenin en iyisini de yapmayı başarmış gibi gözüküyor. Tasarımın esnekliği ve sadelik siteye girdiğiniz anda sizi içine çekiyor ve hemen Giriş Yap sekmesini arıyor gözler. Peki üyelik almanız ne işe yarıyor? Nasıl üye olabiliyoruz? Çok basit. İster kendinize yeni bir hesap yaratıyorsunuz, isterseniz Facebook hesabınızla giriş yapıyor ve sitede kayboluyorsunuz, isterseniz de günümüzün popüler platformu Twitter kullanıcınızla giriş yapabiliyorsunuz.

Peki neden üye olalım? Bize faydası nedir?

Onedio’nun en güzel taraflarından biri, belki de içeriden çıkmamanızı sağlayacak en güzel yönlerinden biri “Sana Özel” adlı sekme. Üye olduktan sonra buraya tıklayarak en başta 1 dakikanızı bile almayacak bir işlemden geçiriyor site sizi. İlgi alanlarınızı seçiyorsunuz ve üyelik bilgilerinizi güncelliyorsunuz. Bunun sayesinde, artık Sana Özel kısmına tıkladığınızda sadece sizin ilgi alanlarınızla ilgili haberler düşüyor ekrana. Örneğin ben Teknoloji Haberleri, Spor ve Sinema başta olmak üzere merak ettiğim birkaç konuyu işaretledim ve Sana Özel kısmından sürekli takip ediyorum. Ne öğrenmek istemediğim gereksiz haberlerle karşılaşıyor ne de gündemdeki saçma sapan olaylar moralimi bozuyor.

Sonuç Olarak?

Onedio, kullandığınız tarayıcının (Mozilla, Chrome, Opera, IE) kısayollarına eklenmesi gereken ve orada uzun süreler duracak sitelerden biri. Hemen bir üyelik açıp keyfini çıkarmaya bakın.


Yorum Yapın

Arts Blogs