Nurse Jackie ve Tara’nın 3. Sezonu Başlıyor

Showtime denince ilk aklan gelen dizi Dexter’dır muhakkak. Kanalın en popüler dizisi sonuçta. Orada da Türkiye’de de durum bu. Ama gözden kaçan 2 şahane Showtime dizisi daha var hemen Dexter’ın ardından gelen; Nurse Jackie ve United States of Tara.

Nurse Jackie; ailesi ve hastane arasında mekik dokurken o tempoda binbir olay yaşayıp çareyi kötü bir alışkanlıkta bulan hemşirenin hikayesini anlatıyor. Ama ne hikaye. Yanında müthiş karakterlerle mutlaka izlenmesi gereken bir Showtime dizisi.

United States of Tara ise enteresan bir amerikan ailesine gözatıyor. Başroldeki karakterimiz Tara’nın çoklu kişilik bozukluğu var. Kadın sürekli farklı modlara giriyor. Ama ne modlar. Hepsi ayrı ayrı izlenesi modlar. Yine onun da yanında rahat mı rahat oyuncular ve bir mutlaka izlenmesi gereken Showtime dizisi daha.

Nurse Jackie‘yle ilgili bir şeyler yazalı 1,5 sene olmuş. O arada 2 güzel sezon finali yaparak diziden aldığımız zevki sürekli arttıran hemşiremiz, 3. sezonuyla merhaba demeye hazırlanıyor.

United States of Tara’nın 2. sezonunda tempo biraz düşse de mutlaka yeri ayrıdır. Her türlü izletiyor kendisini. Çünkü içerideki karakterlerin ne zaman ne yapacağını tahmin edemiyorsanız sıradan bir drama gibi gözükse de.

İki dizi için de başlangıç tarihi aynı; 28 Mart 2011. 1.5 ay gibi bir süre sonra 3. sezonlarıyla kavuşuyoruz Showtime dizilerimize.
Tara’nın fragmanını bulamadım ama Nurse Jackie için bir adet mevcut. Hemen aşağıya ekledim. Fragmandan sonraki linklerden de diziler hakkındaki görüşlerime gidebilirsiniz.

Dizi Tavsiyesi: Nurse Jackie
Dizi Tavsiyesi: United States of Tara

2 Comments

  1. Ying Yang dedi ki:

    >Başlasınlar, özledik 🙂 Hemşire hatunu neden bilmem Tara'dan daha çok seviyorum. Sonuçta Jackie en azından tek kişi :))

  2. SirEvo dedi ki:

    >Jackie'yi ben de daha çok seviyorum sanırsam. =)

Yorum Yapın

Arts Blogs