"Now what?" İzlemeya hâlâ başlamadınız mı?!!!

“Aslında bu iki oyuncunun dışında tabii ki epey karakter var ama ilk bölümden anladığım kadarıyla dizi bu karakterler arasındaki hikayeyi baz alacak ve özellikle Dedektif abimizin hayatındaki iniş çıkışları da hesaba katarak bize güzel bir şölen sunacak.”

İlk 2 bölümü izledikten sonra yazdığım yazıda böyle bir paragraf mevcut.
Dizimiz 15-20 bölümlük diğer kardeşleri gibi uzun uzun olsaydı, ilk 5-6 bölümü izledikten sonra bir tavsiye başlığı yazardım elbet ama 6 bölüm olunca, ilk 2 bölümü izleyip karalamak yeterli olur diye düşünmüştüm. Tabii özellikle ilk bölümden o kadar etkilenip tavsiye etmeyi o kadar çok istedim ki, aceleci davranmamdaki en büyük neden oydu. Gerçi böyle şahane dizileri 1 günde izleyip heba etmemek gibi bir huyum da var. Sırf o yüzden 20 güne yaydım 6 bölümü. Yoksa 1 günde bitirilecek, hatta ertesi hafta 1 kez daha baştan sona izlenecek türde bir dizi Luther.

Peki bu paragrafı niye alıntıladım şimdi? Çünkü dizi hem o yazıda bahsettiğimden hem de benim tahmin ettiğimden çok ama çok farklı bir şekilde yol aldı ve Dedektif abimizin hayatındaki iniş çıkışları hesaba katmadı, direkt olarak o iniş çıkışları baz alarak bambaşka bir final yaptı.
Eski eşi Zoe’nin başka bir erkeği tercih etmesi, o müthiş katil Alice ile olan yakınlaşmaları ve aralarında geçen olağanüstü konuşmalar, iş arkadaşlarından Ian’ın bir anda olaya müthiş bir şekilde dahil olması, yanındaki dedektiflerle ilişkileri ve her bölüme konuk olan olayların dizinin hiçbir zaman önüne geçmeyip ana konuyu müthiş işlemesiyle son bulan final.
6 bölümle noktalanan dizinin 2. sezonu gelmezse çok ama çok havada kalan bir final olacağını da eklemeden geçemeyeceğim. Sezon finali açısından fevkalade olmasının yanında bu “başka” diziye yakışan bir dizi finali olamaz elbette. Aynı hızıylı bir 2. sezon gelirse adını efsanelere yazdırır. Bende çoktan yazdırmış olsa da…

Oyunculukları, senaryosu, çekimleri, müzikleri, karakterleri, ikili konuşmaları, çevirileriİzleyin, izlettirin tezim hala geçirli olmakla beraber tavsiye başlığında teşekkür etmeyi unuttuğum ablam Ying Yang‘a bir de buradan kocaman sevgilerimi iletiyorum. Hem benim başıma kaka kaka diziyi izlememi sağlayıp böyle bir efsanyle tanıştırdı hem de kendine has çevirisiyle diziye bambaşka bir tad kattı. Her bölümün finalindeki şarkıları bizim ayrıca gözümüze sokması diziden aldığımız keyfi de bir kat daha arttırdı.


9 Comments

 1. Kısaca Fd dedi ki:

  >Şöyle ilerde izlmek istiyorum bunları ben..rahat rahat. 🙂 heba etmek istemiyorum ve bi an önce o günlerin gelmesini bekliyorum 🙂

 2. emrahfb dedi ki:

  >HD dosyalara % 50 yazmayan. Free olan bir site söyle. Hemen izlemeye başlayayım. 🙂

 3. SirEvo dedi ki:

  >@Kısaca Fd
  Şimdi izlesene dostum, seni tutan ne? =)

  @emrahfb
  Abi 2 dvd indirecek kadar upload'un yok mu? Bak varsa indir, helal olsun uploadlar diyeceksin sonra. 🙂

 4. Kayhanoviç dedi ki:

  >Bu diziyi izlemiştim. 6 da kaldım. Sonra arastırdım baya ama yok.Ne yani bitti mi? Hem de en tat yerin de. Ee şimdi ne yapacağız dedi dizi bitti. Küfür dolusu mail atabilirim BBC ye…Alice ile adamımız iyi ikili olmaya başlıyorlardı. Hem alice neden ailesini katletti?

 5. SirEvo dedi ki:

  >Final bölümünde cevabını veriyor Alice onun ama mümkün olduğunca az spoiler yazmaya çalışalım hocam. 🙂

  Devam etmesi gerekiyor dizinin, vallaha katil olurum. 😀

 6. Edizliv dedi ki:

  >bii dexter tadı verir mi?

 7. SirEvo dedi ki:

  >Dexter tadı vermez ama verdiği tadı uzun bir süre arayacağından adım gibi eminim. İlk bölümü izle ve gör diyorum sana. :))

 8. Bhut_Jolokia dedi ki:

  >Sir şu anda ilk bölümü izledim ve tavsiyen için bi teşekkür yorumu yazmadan uyumak istemedim 🙂

  Çok keyif aldım diziyi izlerken. umarım devamı da gelir yoksa yazık olacak gerçekten.

 9. SirEvo dedi ki:

  >Beğenmene sevindim. :))

Yorum Yapın

Arts Blogs