Nefes, top250’de…


http://www.imdb.com/title/tt1171701/

9.3/10 (1,598 oy)
Top 250: #228

Kalıcı olur mu olmaz mı ayrıca tartışılır ama oraya adımını atması bile bence değerlidir.
top250 listesinde bazen nefret ettiğim filmler de olsa, orada olmayı haketmediğini düşündüğüm filmler de olsa, Nefes‘in o listeye girmesi önemli.
Daha önceden listeye giren Türk filmleri de oldu ama kalıcı olmayı başaran hiç yok şu ana kadar. Aslında 9 ve 10 puan gelmeye devam etse yerini sabitler gibi ama düzenli oy kullananların oylarını dikkate alıyorlar. Ve eğer Türkiye’den, Türkler’den nefret eden bir grup IMDb funboyu onu orada görmek istemezse, film aşağılara inebilir.

Neyse. Ben dünya gözüyle 10 numaralık şu yerli yapımımızı top250’de gördüm ya, gerisi faso fiso.
Eğer imkanınız varsa siz de filme verdiğiniz puanı IMDb’de paylaşın. :))


3 Comments

 1. Schumy dedi ki:

  >IMDB üyeliği olup da oy vermeyenin… 😀 😀

 2. SsemihH dedi ki:

  >2 gün önce bende farkettim nefesin puanı imdb'de baya yüksekti ve bende sırf b filme oy vermek için üye olucaktım fakat dediğiniz gibi o 250 filmlik listede o kadar vasat filmler varki. o yüzden gerek görmedim. ha o 250 filmden oluşan bir kısım vasat film arasında kendine yer bulmuş ha bulmamış benim için vız gelir tırıs gider.
  benim gözümde önemli olan gişe başarısıdır. Bu ülkenin en çok gişe yapan filmi recep ivedik gibi bir filmken böylesi bir filmin ondan geride kalması benim onurumu zedeliyor şahsen. Gişe başarısı türklerin zhiniyetini filmlere bakış açısını neyden hoşlandıklarınıda belli ediyor bir anlamda o yüzden inşallah 1. sıraya oturur gişe olayında bu film.

 3. SirEvo dedi ki:

  >Recep İvedik'i geçemiyor ama zaten geçen de yok. Onurun zedelenmesin onu geçemiyor diye bence. :))
  1 milyona yaklaşmış mı yoksa geçmiş mi bilemiyorum Nefes'i izleyen sayısı ama bence bu bile başarıdır güzel ülkemde..

Yorum Yapın

Arts Blogs