My Sister’s Keeper (2009)


Anne, baba, teyze ve 3 çocuklu bir aile.
Kansere yakalanmış bir çocuk için verilen çaba, yaşanan dram, mutlu anlar…

Cameron Diaz‘ı en son What Happens in Vegas filminde izlemiştim. İzlediğim epey de filmi var aslında ama ilk defa böylesine dramoğludram bir filmde gördüm kendisini. İşin altından da çok iyi kalkmış diyebilirim. Ki yanındaki oyuncuların da bunda katkısı çok fazla.

Özellikle kanser rolündeki Sofia Vassilieva‘ya dikkat. Müthiş oynamış. Film için saçlarını kazıtmaya yanaşmayan Dakota Fanning‘in yerine seçilmiş bu rol için ve filmi de adeta tek başına götürmüş. Onun için yaratılan kardeşi rolündeki; 2006 yapımı 2 Oscarlı film Little Miss Sunshine’da da başrolü çeken Abigail Breslin‘in de o yaşına rağmen gösterdiği performansı es geçmeyelim. Bu kızları ileride çok konuşacağımızdan eminim.


Kısacası; oyunculukların harika olduğu, çok ağır ilerleyen, film boyunca çoğu sahnede ağlama riski bulunduran ama ne hikmetse benim hiç göz yaşı dökmediğim, dram filmi izlenmek isteniyorsa ilk izlenmesi gerekenlerden biri olan, Alec Baldwin ve Thomas Dekker’in de bulunduğu, her ne kadar beni çok etkilemese de başarılı bir film olduğunu söyleyebilirim.
Ama her yönden ağır filmleri sevmeyenler pek yaklaşmamalı.


Yorum Yapın

Arts Blogs