Luther’ın 2. Sezonu Ne Alemde?

İngiltere’nin son yıllarda çıkardığı en iyi polisiye-gerilim dizilerinden biri olan Luther için ufak bir açıklama yapma gereği duymuş yapımcılar. Haklılar da, insanlar yerinde duramıyor, ne zaman gelecek yeni sezon diye sağda solda birbirlerine soruyor. Geçen gün sokakta yürüyorum, amcanın teki çevirip sordu “oğlum Luther 2. sezon ne zaman başlıyor” diye. O derece yani.

Şaka bir yana, Luther bana göre 2010’un en iyi dizilerinden biriydi. Zaten tavsiye başlığında da detaylıca belirtmiştim görüşlerimi. Sırf tavsiye başlığı değil, yerli yersiz her fırsat bulduğumda sıkıştırmıştım araya Luther lafını. Karakterlerinin karanlığı, anlatılıştaki atmosferin içine çekmesi, senaryosu, çekimleri, oyunculukları, Idris Elba’sı ve pek tabii ki Alice karakteriyle herkesi kendine hayran bırakan, dudaklarıyla ön planda olan Ruth Wilson dahil her şeyiyle 2010’un en izlenesi dizilerinden biri olarak ön plana çıkmış, hemen 6 bölümcük oynayıp 2. sezonu dört gözle beklememizi emretmişti bize.
İlk sezon 4 Mayıs 2010’da başlayınca, Mayıs’a da çok az bir zaman kalınca Luther’cılar Idris Elba başta bütün herkesi sıkıştırmaya başlamış, yapımcı Katie Swinden da bir açıklama yapmış.

Luther’ın 2. sezonu için net bir başlangıç tarihi henüz yok. Post-production aşamasında ve ne kadar sabırsızlıkla beklendiğinin onlar da farkında. En kısa sürede 2. sezondan ilk videolar yayınlanmaya başlayacak. Tabii ki buradan da paylaşacağım. Artık Mayıs mı olur Haziran mı olur bilemem ama 2’şer saatten 2 bölüm bizi ne kadar kesecek hep beraber göreceğiz.


Yorum Yapın

Arts Blogs