Luther’ın 3. Sezonunu 2013’den Önce Beklemeyin!

Bloga gelen “Luther’ın 3. sezonu ne alemde yahu” sorusu üzerine birkaç gün önce geçtiğimiz hafta gözden kaçırdığım Idris Elba röportajını buldum. Bulmamla da hüsrana uğramam bir oldu. Çünkü yeni sezona dair birçok önemli ve hayranları da üzecek detaylar mevcut bu röportajda.

Luther’la hâlâ tanışmadıysanız öncelikle tavsiye yazıma bakıyorsunuz. 2 sezonu 2 günde hatim edip haberin devamını okuyorsunuz.

Haberimize geçecek olursak, yeni sezon ne yazık ki önceki 2 yılda olduğu gibi bu zamanlar başlamayacak. Haziran 2012 diye tahmin ediyorduk ama Idris Elba‘nın bir anda tavan yapan popülerliğiyle gelen yoğun temposu bizi diziden 1 yılcık daha mahrum bırakacak. Idris Elba’nın No Good Dead, Nelson Mandela biyografisi üzerine çekeceği başka bir film ve malum Thor 2‘deki rolü sebebiyle diziyle buluşmamız ancak 2013’ü bulacak gibi duruyor. İlk 2 sezonun Mayıs-Haziran gibi başladığını düşünürsek ve Elba’nın 3 ayrı film projesini de hesaba katarsak 3. sezona muhtemelen yine Mayıs-Haziran 2013 gibi buluşuruz diye tahmin ediyorum.

Kötü haberlerden biri oydu, diğeri ise yapımcıların 3. sezonu final sezonu olarak düşünmeleri. Evet, zaten 2 sezonda toplam 10 bölüm izlediğimiz Luther, çok büyük bir ihtimalle 3. sezonuyla ekranlara veda edecek. İyi mi kötü mü artık yorum sizin ama ben 3 değil 33 sezon Luther olsa yine izlerim.
Peki 3. sezon bitince her şey bitecek mi? Hayır. Yapımcıların söylediğine göre bir spin-off düşünülüyor. Yani dizi 3. sezonuyla veda ettikten sonra bizleri bir de sinema filmi bekliyor. Gerçi her bölümün ayrı bir sinema tadında çekildiğini düşündüğümüzde bu pek de çekici gelmiyor insana ama hani Luther, Luther’dır. Hiç yoktan iyidir diyorum ben.

Peki 2. sezonda doğru düzgün izleyemediğimiz Alice’in akıbeti ne olacak derseniz, o da sıkıntılı maalesef. Zaten daha önceden yazmıştım yeni sezonda Alice’in kadroda gözükmediğini, Idris Elba’ya göre de pek göremeyeceğiz kendisini. Aksine yeni sezonda yeni kötü karakterlerle karşılacağız. Hatta bir tanesi için Idris Elba, Luther için çok zorlu bir düşman olacak diyor. Umarım abartmıyordur da, Alice gibi bizi kendimizden geçiren iyi bir karakterle tanışırız. Alice’in yerinin doldurulması imkansız tabii de…

Sonuç olarak Luther’a daha epey var. O sırada siz de etrafınızdakilerle tanıştırın bu efsaneyi. Beni Ying Yang ablam tanıştırmıştı, hatta 2. sezon altyazılarını da beraber çevirme şerefine nail olmuştum. Sons of Anarchy’yle beraber belki de en severek yaptığım altyazı çevirisidir şöyle bir baktığımda. Ama her güzel dizinin sonu geliyor bir şekilde. Tekrar tekrar izleriz artık arşivden çıkartıp…


2 Comments

  1. horatio dedi ki:

    Lutherin akıbetini ogrenmis olduk. Bir sene daha bekleriz.

Yorum Yapın

Arts Blogs