Lost’un ilk 5 sezonunu "8:15" farkıyla izleyin!

2004 yılının ılık bir akşamı. 22 Eylül. Lost adında bir dizi. Jack’in gözüyle başlıyor serüven. Ada, düşen uçak, her karakterin gizemli, müthiş hikayesi, birbirlerine olan bağlantıları. Adanın eski sahipleri. “Çilli” Kate, “son of bitch” Sawyer, “dude” Hugo, bıçaklarıyla Locke…
2005’di herhalde Lost’la tanışmam. İlk bölümü izlememle kilitlenmem bir olmuştu. 2-3 bölüm üst üste izliyordum yine de yetmiyordu. O günlerden bugünlere geldik. Nasıl geçiyor be zaman.
Lost’un 6. yani son sezonu 2 Şubat’ta start alıyor. Bir çırpıda biteceğinden eminim. Aman bitsin zaten. O ilk 2-3 sezondaki tat, keyif, heyecan, bekleyiş yok, olmaz da bir daha. Yine de Lost yav, Lost yani. Yapacak bir şey yok. Merak ediyor insan işte.
Biz merakla beklerken, adamlar Jack’in gözüyle başlayıp Juliet’in o müthiş son sahnesiyle son bulan 5 sezonluk Lost’u tam 8 dakika 15 saniyeye sıkıştırmışlar. 8 ile 15 birleşince ortaya çıkan sonucu Lost-severler biliyor tabii ki. Güzel bir hatırlatma olması açısından ben indirdim. 6. sezonun ilk bölümünü izlemeden önce izlerim bir kez daha. Taşlar belki yerine oturur. Ya da hiç oturmamak üzere yıkılır, kim bilir… İyi pazarlar.


6 Comments

 1. Kasux dedi ki:

  >kate olan nefretim percinlendi.Bu arada juliet adanın taş hatunudur kate bok yemiş yanında

 2. csyasoo dedi ki:

  >Bende Kasux'un blogda görmüştüm ilk.Bi' ara paylaşayım bende bir lost manyağı olarak 😀

 3. csyasoo dedi ki:

  >Pardon Kasux'da değil şurada gördüm ilk 😀

  http://blogcuk78.blogspot.com/2010/01/lost-ksa-ozet.html#more

 4. terk-imüdafaa dedi ki:

  >Lost bağımlılığı aile bireylerinin lost'a merak salmasıyla son buluyor. Tecrübeyle ssabittir bu durum. Lost izlemek üzere ekranın karşısına yumulursunuz. Önce küçük kardeş gelir ve;

  -Ooo süper ben de izliycem. der. Neyse ki küçük kardeşin algısında sorun yoktur. Mutlu mesut izlerken anne gelir ve;

  -O ne lost mu? Hele ben de izleyeyim biraz der. Neyse ki anneyi duymuyormuş gibi yapabilir, garip sorularını kardeşe devredebilir, sesi sonuna kadar açabilirsiniz.

  Daha sonra evin oturan reisi baba gelir ve;

  -Bu ne? der. "Dizi baba. Alt yazılı sen sevmezsin" diyerek uzaklaştırmak istersiniz ama ne mümkün! Baba da ekran karşısında yerini alır ve kaçırdığı her cümlenin sonunda "ne dedi okuyamadım" der. Sonunda cinnetin eşiğine gelir odayı terkedersiniz.

  Sonuç mu? Aile bireyleri bütün sezonları bitirir, siz ise 5. sezonu izleyemeden diziden soğumuşsunuzdur.

  Hay o lost'u halka açık yerde izlediğim güne lanet olsun!'

 5. Kasux dedi ki:

  >bende diyorum ne ara benm bloga koydum lan diye:)

 6. Mesut Şen dedi ki:

  >5. sezonu ben de gayet meraksız bir şekilde takip ettim ama bu 8:15 olayı bir heyecan yaptı bende. Zaten bunu yapmaktaki amaçları da heyecanı kırılmış seyirciyi geri kazanmak.

Yorum Yapın

Arts Blogs