Lost’un 6. sezonundan ince bilgiler!

Lost’un başlamasına 1 aydan kısa bir süre varken, ufaktan reklamları da arttı tabii ki. Ben aslında “o derece” bekleyenlerden değilim ama “o derece” bekleyenler olduğunu da çok iyi biliyorum. O yüzden şu haberi paylaşmazsam olmaz.

Lost’un bazı oyuncuları (Emilie de Ravin, Daniel Dae-Kim, Josh Holloway, Evangeline Lilly, Terry O’Quinn, Michael Emerson, Jorge Garcia) ve yapımcıları (Damon Lindelof ve Carlton Cuse) Televizyon Eleştirmenleri Birliği (TCA)’nin Panel Turu’na katılmışlar. Yapımcılar güzel bilgiler vermiş, oyuncular hoş şeyler paylaşmış. Özellikle kamera arkasındakilerin cevapları gerçekten 6. sezon için çok ince bilgiler içeriyor. Tabii içlerinde spoiler diye nitelendirebileceğimiz çok şey var. Okumanızı tavsiye ederim.

Kaynak dizidizi.net ama ben dizinin yeni sezonu ve geneliyle ilgili önemli bulduklarımı kestim. Tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Kendileri izleyip mi çevirmiş bilemiyorum bana öyle geldi. Ki eğer öyleyse de emekleri için teşekkürler.

– Terry O’Quinn, 5. sezonda John Locke hakkındaki gerçeği önceden bilmediğini belirtti. Bunun üzerine yapımcı Damon Lindelof, “Biz oyuncularla genelde konuşmuyoruz. İşin en eğlenceli kısmı, senaryoyu yazıp Hawaii’ye göndermek ve neticeyi görmek.” dedi.

– Damon Lindelof, “LOST“un geçmiş hikayesinin “binlerce ve binlerce yıl öncesine ait” bir şeyden esinlendiğini açıkladı.

– Dizinin sonunun henüz senaryo olarak yazılmadığı Carlton Cuse tarafından belirtildi.

– Carlton Cuse, ABC kanalının onlara diziyi devam ettirme veya diziyle alakalı yan ürün başka bir dizi yaratma konusunda baskı yapmadığını söyleyerek, “Dizi Mayıs’ta bitmiş olacak, son bölümde yeni bir dizi için ekstra hikaye olmayacak,” diye belirtti.

– Cuse ayrıca, “6. sezon için 1. sezonu tekrar izlemek çok önemli.” şeklinde yorum yaptı.

– Toplantıdaki birinin “Dizideki flashback ve flashforward’lar bize dizinin sonunu verdi mi?” sorusuna Carlton Cuse, “Hayır. Sonu henüz görmediniz.” şeklinde yanıt verdi.

– Jorge Garcia, 6. sezon prömiyerini şöyle anlattı; “Prömiyer kesinlikle NE? Bir dakika – Ne? O kısmı bir daha okuyayım dedirtti bana.”

– Emilie de Ravin prömiyer hakkında, “okuduklarımın belli bir anlam teşkil etmesi için senaryoyu 3 defa okumam gerekti,” şeklinde konuştu.

– Daniel Dae Kim, 6. sezon hikayesi için, “6. sezondayız ve yazarlar yine hikayenin anlatım formatını değiştiriyorlar,” şeklinde görüşünü belirtti.

– Carlton Cuse, 6. sezonun, 5. sezon finalinin bittiği yerden olayları devam ettirdiğini belirterek, “Her şeyi tamamıyla hesapladık,” diye ekledi.

– Damon Lindelof, finalin bütün izleyenleri tatmin etmeyebileceğini varsayıyor.

– Carlton Cuse, “Bütün sorular cevaplanmayacak,” dedi. “Dizide gizem unsurunu sabit tutmamızın sebebi bizlerin hayatının ve dizideki karakterlerin hayatlarının da bir şekilde gizemli olduğu. Hayatta her şeye cevap bulamayabiliriz.”

– Carlton Cuse, dizinin finalini “cevaplar, gizemler ve karakter çözümlemeleriyle karışık bir kokteyl”e benzetti.

– Damon Lindelof, sezon prömiyeri için, “Başınızı anlamamış biçimde kaşımaya hazır olun!” dedi.

– Terry O’Quinn, 1. sezonda J. J. Abrams’la konuştuğunu ve Abrams’ın ona, Locke karakteriyle ilgili dizinin hikayesinde çok fazla bir şey olmadığını, bunun zamanda gelişeceğini söylediğini belirtti. Ancak bütün bunlar 1. sezondaki “Walkabout” bölümüyle değişivermiş.

– Damon Lindelof, Amerikan Başkanı Obama’nın konuşmasının 2 Şubat’ta Lost’la çakışacağını öğrendiklerinde “Bu adam tam bir kaçık!” diyerek hayret etmiş. (Konuşmanın sezon prömiyerini etkileyeceği internette yazılmıştı, ancak daha sonra herhangi bir etkilemenin olmayacağı açıklanmıştı.

– Damon Lindelof, “Dizinin finalinden sonraki haftaya tek bir şey kalmış olacak, o da finalin kendisi ve insanlar sadece finali konuşuyor olacak.” dedi.

– Bu sezon Harrold Perrineau diziye Michael olarak, Cynthia Watros da Libby olarak geri dönecek.

– Oyuncuların hepsi, dizinin kendileri için çok büyük bir fırsat olduğunu ve hayatları boyunca bu tecrübeyi belki de bir defa yaşayabileceklerini dile getirdiler.


2 Comments

  1. csyasoo dedi ki:

    >Başlasın artık 😀

  2. SirEvo dedi ki:

    >Geliyor… :))

Yorum Yapın

Arts Blogs