Lille: 4 Lisandro: 3 – Epic Comeback


Pek rastlanmaz böyle maçlara ama Fransa artık alıştı. Canlı izlerken aldığınız keyfi de doğru düzgün başka maçlarda bulamazsınız.
Lyon ilk yarıyı Lisandro Lopez’in 3 gollük performansıyla 1-3 önde kapatıyor deplasmanda. Ama Lille antrenörü artık ne dediyse, ikinci yarının ilk 10 dakikasında bulunan golden sonra takım inanıyor ve 90. dakkaya kadar 3-3 yapıyor maçı. Son dakikada defansta büyük hata yapan deplasman takımı resmen eliyle itiyor galibiyeti ve Lille 1-3 mağlup kapattığı ilk yarıdan sonra ikinci yarıda bulduğu 3 golle maçı 4-3 kazanarak hem taraftarlarını coşturuyor hem de imkansızı başarıyor.


Ama Lyon bunlara alışık. Böyle bol gollü maçlara, böyle geri dönüş ve gidişlere. Daha Kasım’ın ilk haftasında oynandıydı şu üstteki 5-5’lik maç. 80. dakkasına 2-4 mağlup girdikleri maçta dakikalar 90’ı gösterdiğinde 5-4 öne geçmeyi başarmışlardı. 10 dakkada 3 gol muazzam bir olay, 2si de yine Lisandro’dan gelmişti hatta. Ama dünkü maçta olduğu gibi yine uzatmalarda yedikleri bir golle beraberliğe razı olmuşlardı. Ligin en çok gol atan 2 takımından biri olan, ilk 6’daki takımlar arasında da en çok gol yiyen takım olan Lyon için son dakikalarda maçtan kopuyorlar mı yoksa bol gollü maçların takımı mı dersiniz, size kalmış. 🙂


Yorum Yapın

Arts Blogs