Kung Fu Panda: The Kaboom of Doom


2008 yılı animasyonlar açısından, daha doğrusu benim animasyonlardan aldığım keyif açısından gayet tatmin ediciydi.
Wall-E, Bolt, Madagascar: Escape 2 Africa, Horton Hears a Who! ilk aklıma gelenlerden. Acayip de keyif aldım bunları izlerken. The Tale of Despereaux da şahane olmasa da izlenebilirler arasındaydı. Speed Racer ise animasyonvari aksiyonu ile kendini çatır çatır izlettirdi.
Waltz with Bashir ve Igor da izleme listemde kendilerini çift tıklamamı bekler vaziyetteler.

Lakin, bunların hepsinden sıyrılan öyle bir tane var ki, 5 yıllık bir çalışmanın eseri olan Kung Fu Panda.
Tamam, Wall-E verdiği mesajla, başrolündeki o sevimli mi sevimli tatlı mı tatlı karakteriyle herkesin gönüllerinde yer etti ama Kung Fu Panda’yı izlerken güldüğüm, eğlendiğim, süper vakit geçirdiğim, animasyonun nasıl olacağına şahit olduğum bir animasyon yok 2008 yapımı.
Birbirinden süper seslendiren aktör/aktrisler arasında, müthiş bir şov idi.
Ardından 30 dakikalık kısa bir videosu daha çıktı hatta. O da filmi kadar eğlenceliydi. DreamWorks 130 milyon dolar harcayıp çok iyi bir animasyon yapmış, hakkının verildiği bir iş ortaya çıkarmıştı. Zaten gişede de meyvelerini toplayıp 630 milyon dolarcık hasılat elde etmişler… Cebimde param olsa ilk iş gidip Pixar veya DreamWorks’e animasyon yaptırtmak olurdu herhalde. Bundan kârlı iş yok yav. 150 milyon koyup 500-600 alıyorlar kesin.
Neyse konudan sapmayalım…

Az önce IMDb’de dolaşırken gördüm ki Kung Fu Panda’mızın ikincisi yolda. Başlıkta da yazdığım adıyla;
Kung Fu Panda: The Kaboom of Doom

Başroldeki karakterleri seslendirenler yine aynı kalmış, çok da iyi olmuş;
Jack Black (Po), Dustin Hoffman (Shifu), Angelina Joli (Tigress), Ian McShane(Tai Lung), Jackie Chan (Monkey), Lucy Liu (Viper), Seth Rogen (Mantis)

Çıkış tarihi olarak 3 Haziran 2011 olarak gözükse de o zamana kadar daha çok var. Eminim 150 kere değişecektir o tarih Testere 6‘nın vizyon giriş tarihini Aralık’a erteleyen güzel ülkemde ama bu güzel filmin devamını izlemek hoş olacak. Beklediklerim arasında yerini aldı.
Bu arada tekrar hatırlatayım; Wall-E‘nin yeri bende farklıdır. Onun gibi bir animasyon, o kadar etkileyici bir animasyon şimdiye kadar izlemedim.
UP
‘ı öve öve bitiremediler. İzleme listemde duruyor ama elim gitmiyor izlemeye. Wall-E‘yi geçecek diye korkuyorum. :))

Yorum Yapın

Arts Blogs