Oscar Adaylı Kısa Animasyon: Paperman

< style="text-align: justify;">Kısa film ve animasyonlara karşı olan ilgimi daha ne kadar belli edebebilirim bilmiyorum ama son zamanlarda fırsatını buldukça izliyorum. İzleyip de beğendiklerimi de paylaşmaktan çekinmiyorum haliyle.

Sings adlı 2008 yapımı kısa filme bir hayli benzeyen konusuyla dikkat çeken Paperman, metroyu beklerken tesadüf eseri tanıştığı kızla bir kez daha tesadüf eseri karşılaşan delikanlının kısa serüvenini anlatıyor. Pixar‘ın çizimlerine ve çizimlerine kattığı duyguyu bir hayli kanıksadığımızdan, Paperman da içinizi ısıtacak türden bir kısa animasyon olduğunu hemen belli ediyor.

24 Şubat’ta dağıtılacak Oscarlar‘da kendine bir de adaylık kapan Paperman’i John Kahrs yönetiyor. Pixar bünyesinde 98’den beri çalışan Kahrs’ın ilk kısa metrajlı işi olan Paperman’in hikayesini ise Clio Chiang ve Kendelle Hoyer ele almış.


4 Comments

 1. mit dedi ki:

  Kısa film ve animasyonlara olan ilgin bizim için sıkıcı değil, tam aksine büyük şans ve mutluluk 🙂 Bu uzun zamandır izlediğim en iyi kısa animasyonlardan biriydi ve yine senin sayende keşfetmiş oldum. Harikaydı! Çok teşekkürler!

  • SirEvo dedi ki:

   Çok sevindim öyleyse. Yorum için de ayrı bir mutluluk duydum abi.

 2. Hayal Kahvem dedi ki:

  Merhaba SirEvo,

  Bayıldım tüm kısa film ve animasyonlara:)
  Nerdeyse eklediğiniz tüm kısa filmleri izledim.

  Durun bi…. Ben de sevdiğim bir kısa film linkini vereyim:)
  Biliyor muydunuz? Madame Tutli Putli:)

  http://www.youtube.com/watch?v=GGyLP6R4HTE

  • SirEvo dedi ki:

   Daha önceden duymamıştım, paylaşım için teşekkürler. İlk fırsatta izleyelim.

Yorum Yapın

Arts Blogs