Karayip Korsanları’ndan 2 şok ayrılık!

İlk 3 filmi için 665 milyon dolar harcanıp 2 milyar 700 milyon dolar kazandıran Karayip Korsanları’nın 2011’de vizyona girecek On Stranger Tides kadrosundan 2 önemli ismi yitirdiğini görüyoruz.
Nazar mı değdirdim ne oldu bilmiyorum ama daha 3 gün önce yazdığım Keira Knightley [Karayip Korsanı Elizabeth] yazısından sonra böyle bir haber okumak tuhafıma gitti.
Evet, resimdeki 2 isim, Orlando Bloom ve güzeller güzeli Keira Knightley serinin 4. filminde Johnny Depp’le kaynaşmayacaklar. Serinin izlenmesindeki en büyük etken olan Jack Sparrow’un uçuk rakamlara anlaştığını geçenlerde yazmıştım zaten ve onun olması büyük bir kesim için yeterlidir diye tahmin etmekteyim.

Bu 2 ayrılık yine de üzücü olsa da, 2 yeni isim yerlerini dolduracak. Bunlardan biri Nine filmiyle Oscar’a aday gösterilen Oscar’lı oyuncu, güzeller güzeli birisi, aksanına hayran olduğum şahıs Penelope Cruz idi. Çoktan belli olan bu ismin yanına bir de yeni isim geldi. Deadwood serisinden tanıdığımız, benim sürekli Benicio Del Toro’ya benzettiğim usta aktör Ian McShane.
Yeni filmden ayrılan 1 bayan 1 erkek yerine, yerlerini rahatça doldurabilecek 1 bayan ve 1 erkek gelmiş bulunuyor yani.
Cruz’un rolü hakkında bilgim olmasa da, McShane’in hangi karakteri canlandıracağı belli. 17. ve 18. yüzyıllarda Karayipler’de yaşayan Edward Teach a.k.a Blackbeard isimli efsanevi korsan.


6 Comments

 1. Shagrathian dedi ki:

  >İkisinin de rolleri üstlerinden düşüyordu zaten. Oyunculuklarını hiç sevmediğim iki insandır bunlar. Yerlerine gelecek isimleri de düşünürsek çok çok iyi olmuş.

 2. Çavlan dedi ki:

  >İlk yorum yapan arkadaşa katılıyorum, hiiiç gerek yoktu Bloom'un da Knightley'nin de daha fazla oynamasına. Kötü oyuncu olduklarından değil ama filmdeki karakterleri çok düzdü ve onlarla gidebilecek yere kadar gidildi, daha fazlası zorlama olurdu bence. Yeni karakterlerin işin içine girmesi, hele hele bunları canlandıracak olanların Penelope Cruz ve Ian McShane olması filmi çok daha leziz hale getirecek gibi bir his var içimde.

 3. cemo dedi ki:

  >Taze kan iyidir…

 4. Ze1903 dedi ki:

  >Umarım yeni filmde 2. ve 3. filmde olan gereksiz,abartılı komediden ve kendini tekrar eden aksiyon sahnelerinden kaçınıp ilk filmdeki havayı yakalarlar.Filmin olayı zaten jack sparrow du onlar olmasada olur

 5. mit dedi ki:

  >Sparrow olsun da, diğer ikisi olmasa da olur. Hem böylece yeni karakterler yeni maceralar görebiliriz biz de…

 6. SirEvo dedi ki:

  >One man show olarak başlayan seri aynen devam edecek. Sparrow yeterli bence de. Ama işte ilk 3 filmde başrol oynayan isimleri ayrılması tuhaf gözüküyor. 2 isim birden hem de. 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs