KANSER!

Beşiktaş bu sezon tüm maçlarda olduğu gibi “etkisiz” başladı maça. Tek bir gol pozisyonuna girmeden, o etkisizlikle bitirdi ilk yarıyı. Keza Antalya’da da durum aynıydı. Kapalı futbol, zevksiz bir ilk yarı.
İkinci yarı, ilk yarıdan daha rezaletti. Denizli sanki 5-0 öndeymiş gibi aynı futbolu oynatmaya devam etti takıma. Zaten ilk yarıda bol bol yapılan kaleciye dönük paslar, ikinci yarıda daha fazla arttı. Yoktu yani, hiçbir taktiği, oyunu çevirecek hamlesi yoktu, ta ki Antalya defansından 2 oyuncunun aynı topa çıkıp elleriyle oynamasına kadar. Yardımcı hakemin uyarısıyla verilen penaltıyı yine Bobo yine aynı köşeye yine şık bir vuruşla ağlara gönderdi ve gecenin en güzel olayına imza attı.

Penaltı golünden sonra Antalya bir anda açıldı. Açılınca da arkada muazzam boşluklar bıraktılar ama Beşiktaş yine cömertçe harcadı yakaladığı tüm pozisyonları.
Peki, her şeye tamam. Bizim adamlar beceriksiz. Gol atmayı beceremiyorlar da; Ernst’in, Bobo’nun suçu ne? Kasıtlı yedikleri dirsekler nasıl kırmızı kartsız kalır anlayamıyorum.

Ligte bir süredir galiba gelemiyorsan ve deplasmanda maç yapıyorsan 1 golle de olsa kazanmasını bileceksin. Şu an en önemli olay 3 puandı. Hakem ve Denizli faktörüne rağmen bunu almasını bildik.
Ama ömürden de 10 yıl gitti. Kanser ettiler herkesi. Maçı yöneten adi hakemin vermediği kırmızı kartlar için mi kanser olursun, Holosko’nun kaçırdığı/harcadığı pozisyonlar için mi yoksa geldiğinden beri ilk defa eli yüzü düzgün bir şekilde top oynamaya çalışan Tabata’nın ikinci yarının başlarında çıkarılıp maç boyu mantıklı hiçbir iş yapmayan, bir de saçma sapan yerlerde top kaybeden Tello’nun 85’te oyundan çıkmasına mı…

p.s. Bu sezon oynadığımız 5. Cuma maçında galibiyetle tanıştık. Bu açıdan da önemliydi. 🙂


7 Comments

 1. Kasux dedi ki:

  >yorum yapcam ama yapamıyorumm 😛

 2. Burak Eren dedi ki:

  >Nihat'a güvenim sonsuz. Holosko'nun kaçırdıklarını görünce Nihat'ın hakkını yediğimi hissettim. Nihat'a biraz daha sabır elbette bu şanssız zamanları aşacak.

 3. SirEvo dedi ki:

  >"Yorumunuzu Bırakın"ın altında yazanlar yüzünden dimi Kasux? 😀

  @Burak Eren
  Holosko yeni sakatlıktan çıktı. Aylardır ayağına top değmemişti. Nihat ise aylardır bu takımda ve hiçbir gelişme göstermedi. BJKlilerden hak tanıyan kalmadı artık…

 4. Kasux dedi ki:

  >evet gadasını aldığım 😀

 5. Burak Eren dedi ki:

  >Holosko sakatlıktan yeni çıktı da son kaçırdığı golü artık ameliyat masasında yatan adam atar 🙂 Nihat geçtiğimiz sezon Emre Belözoğlu'nun yaşadığı evreden geçiyor. Biraz sabır diyorum.

 6. SirEvo dedi ki:

  >Haklısın, son pozisyon öyleydi. Ama tek bir pozisyonla Nihat'la kıyaslamam 🙂

 7. hedehödö dedi ki:

  >çok ballı takım şu beşiktaş 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs