Kan Golü – Tess Gerritsen

Maziyi unutma çabaları, geçmişe bir sünger çekip sıfırdan başlama isteği. Bu uğurda taşınılan bir kasaba. Ancak kasabanın kendine has geçmişi var ve insanları da yeni gelenler konusunda biraz sıkıntılı. Aralarına kabul etmekte epey zorlanıyorlar, hatta çoğu zaman dışlıyorlar. Böyle bir ortamda bütün okların hedefi olan bir doktor, yaşanan esrarengiz canavarlaşmalar ve ölümler.

Tess Gerritsen, tıp bilgisini konuşturup klişe bir hikayeyi gerilim dozu yüksek bir şekilde aktarmayı başarmış. Son sayfasına kadar sürüklemesini biliyor. Karakter sayısı fazla gibi dursa da kafa karışıklığı yaratmıyor. Üst düzey bir roman olmasa da kesinlikle sıkmıyor. Hani bir film olarak karşımıza çıksa muhtemelen klişesi yüzünden yarıda bile bırakabiliriz ama kitap olunca durum farklı. Sırf bu yönüyle bile okunmayı hakediyor.

Benim hoşuma gitti. Özellikle geceleri okumamın da katkısı vardır muhtemelen ama kesinlikle geriyor. Bir filmden daha fazla gerebiliyor hem de. Aman aman tavsiye etmesem de, gerilim romanı arayanlar varsa şans verebilirler. 7/10


3 Comments

 1. sweet drop dedi ki:

  >Kocasını kaybetmiş çocuğu ile bu kasabada yeni bir hayata başlayan doktorun hikayesiydi di mi çocuğu da çok sorunluydu hatta..Diğer kitaplarına göre sönük bulmuştum yine de okuduğuma pişman olmamıştım.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Evet, ta kendisi. 🙂
  Tess'in romanı sürükleyici ama belli bi çıtanın altında.

 3. BeyazKitaplık dedi ki:

  >Tess kendini okutmayı başarıyor, elimde bu kitabı var fakat henüz okumamıştım. Sayenizde kitap hakkında güzel bir değerlendirme okumuş oldum.

Yorum Yapın

Arts Blogs