Kameralarımız ROSIE’nin Odasında [The Killing]

Belki haberiniz yoktur diye hem diziden de 2-3 satır bahsetmiş olurum dedim, hem de diziyi izleyenler varsa bu olaya bir göz atmak isterler diye düşündüm.
Hollywood bir remake’e daha imza attı bu sene. Bu sefer film değil de diziyi uyarladılar kendi çaplarında.
Orijinal versiyonu Danimarka‘dan olan Forbrydelsen (The Killing) adındaki bir suç, gerilim, gizem, “katil kim” dizisi.
The Killing adıyla başladı ve 5 bölüm oynadı şu ana kadar. Pazartesi günleri elimize geçiyor. Altyazısı da emin ellerde.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi Rosie adında bir kız var. Bir cinayete kurban gidiyor. Ailesi, arkadaşları, takıldıkları, bu sırada devam eden başkanlık seçimi falan derken katilin kim olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz. Orijinal versiyonu 20 bölüm oynamış ama bu versiyon kaç bölüm olacak bilgim yok. Tek bildiğim her bölüm 1 günü anlatıyor. Yani şimdiye kadar 5 gün izledik sadece.

Gizem unsurunun yüksek olmasının yanında kasveti de iyi vermişler. Sürekli yağan yağmur ve kapalı havanın etkisiyle bunaltıyor bazen. Oyunculuklar üst düzey olmasa da sırıtmıyor. Yani eğer bu tarz bir “katil kim” dizisi arıyorsanız veya türü seviyorsanız, fazla bir alternatifinin de olmadığını düşünürsek mutlaka izleyin derim. Bekleneni gayet iyi şekilde veriyor, süresi boyunca ekrana bir şekilde bağlıyor.

Bu oda olayını da dizinin yayınlandığı AMC kanalının sitesi ayarlamış. Yerel muhaberimiz Ying Yang ablamız görünce yollamış bana, hoşuma gitti paylaşayım istedim.
Odaya girin bakalım, belki bir ipucuna falan ulaşırsınız gibilerinden bir muhabbet yapmışlar. Hoş olmuş. Bir bakın derim…

Rosie’nin Odasına Girmek İçin…


4 Comments

 1. B.G. dedi ki:

  >Hımm.. Aslında bu ara bir dizi arayışım var, bir şans verelim bakalım 🙂

 2. methadonia dedi ki:

  >konusuna bittim, hemencecik izlemek istiyorum ama bu yayınanan 5 bölümü bitince nolucak? her bölümden sonra bir hafta beklemek kadar insanı gıcık eden birşey yok…belki de bekleyip sezon tamamlanınca izlemeli. teşekkürler tanıtım için 🙂

 3. SirEvo dedi ki:

  >@methadonia
  5 bölüm bitince ertesi hafta beklenecek tabii ki, dizilerin olayı bu. 😛 Bekleyemem derseniz sezonun bitmesini bekleyin derim. 🙂

  @B.G.
  İzlersen yorumunu beklerim. 🙂

 4. Anonymous dedi ki:

  >Gerçekten oyunculuklar çok iyi olmasa da kötü durmamış. Beni içine çekti, beğendim.

Yorum Yapın

Arts Blogs