Kahveci çırağı genç Ramiz Dayı

Ezel’de Ramiz Dayı’nın gençliğini, 70’lerdeki versiyonunu canlandıran Ufuk Bayraktar, bir gün babasının kahvesinde çalışırken usta yönetmen Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilmiş. Demirkubuz’un Bekleme Odası filmiyle kameralar karşısına ilk defa geçen Ufuk, ardından yine Demirkubuz’un Kader filminde bu sefer başrol oynamış. Ki ne başrol?! Antalya Altın Portakal ve İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Aktör ödülünü aldığı bir başrol.

İzlerken düşünüyordum hep nereden bulmuşlar bu arkadaşı diye, ki acayip de iyi oynuyor. Hani Ramiz Dayı’nın gençliği nasıl olabilirdi sorusuna direk yanıt veriyor adeta. Bakışlar, konuşmalar falan 10 numara. Benim gibi merak edenler vardır diye ufak bir google araştırması yapınca rastladım buradaki habere. Paylaşayım istedim.

Bu arada yanlış anlaşılmasın, kahveci çıraklığı veya başbakanlık. Hiç farketmez. Hepsi meslektir, hepsi dürüstçe, şereflice yapıldıktan sonra, evine ekmeğini götürdükten sonra iştir. Küçümsediğim falan yoktur.


6 Comments

 1. cemo dedi ki:

  >Yetenek bu kimi senelerce çabalar kalastan öteye geçemez kimi doğuştan yeteneklidir oyna dediğin anda o rolün kralını yapar.

 2. Ayşegül dedi ki:

  >Adamın suratında hakkaten kahveci çırağı tipi var ama.

  • Amadeus dedi ki:

   Adamin suratinda kahveci ciragi tipi degilde acaip bir karizma var bence 🙂

 3. Kısaca Fd dedi ki:

  >evet bence de iyi seçilmiş.İyi oynamıştı.Son açıklamanı da sevdim 🙂

 4. mai dedi ki:

  >Her haliyle o dönem cuk diye oturmuş adamın üstüne.Çok başarılı.

 5. Anonymous dedi ki:

  >adamda ürkütücü bir tip var

Yorum Yapın

Arts Blogs