Jurassic Park 4 Geliyor!

Zamanında Cine5 şifreliydi. Orada izlemiştik ilk Jurassic Park’ı. İzlemiştik ve koltuklarımıza çivilenmiştik. Belki de o dönemin en farklı yapımlarındandı. 1993 senesinin üstünden tam 20 yıl geçmiş, ne zaman televizyonda denk gelsek reklam girene kadar bakarız ne olacak diye. Arşivlerimizin en nadide köşesindedir belki. Şu an bile o görsel efekte hayran kalma şansınız var. Yılına göre muazzam bir çalışmadır bana göre.

Sinema tarihinin en güzel Bilim-Kurgularından biri olan Jurassic Park için şahane bir haber geldi. 2001’de yayınlanan ve hüsranla sonuçlanan 3. filmden sonra 4. film için düğmeye basıldı, bir de vizyon tarihi belirlendi. 11 Haziran 1993’de Abd’de gösterime giren ilk filmden tam 21 yıl sonra, 13 Haziran 2014’de seyirciyle buluşacak yeni film.

Jurassic Park sonuçta, hani eski bir seriyi canlandırıyorlar, kemiklerini sızlatacaklar da diyemiyor insan. Konu o kadar çekici o kadar merak ettirici ki, sağlam bir elden çıktıktan sonra defalarca izletir kendini. İlk filmi Steven Spielberg yönetmiş, filme de 3 Oscar kazandırmıştı. Yeni filmde yapımcı koltuğunda olacağını biliyoruz ama yönetmen koltuğu için net bir isim yok şu an. Senaryo ise Rise of the Planet of the Apes‘in arkasındaki Rick Jaffa ile Amanda Silver‘a emanet edilmiş gibi duruyor. Ancak daha epey bir süre var, her an her şey olabilir.

İlk film önümüzdeki adaylarda 3 boyutlu olarak vizyona girecek bildiğiniz gibi. Serinin 4. filmini de teknolojiye uyarlayıp 3 boyutlu olarak çekecekler tabi ki. Eldeki malzeme o kadar 3 boyuta uygun ki, daha farklı bir şey olması düşünülemezdi. 3 boyuttan pek hazetmeyen beni bile hayran bıraktıracak bir iş yapmaları tamamen Universal’in elinde. Umalım da kadroyu seçerken saçmalamayıp ellerine yüzlerine bulaştırmasınlar güzelim Jurassic Park’ı.

Şimdilik fazla detay yok, gelen haberler bu kadar. Ajandamızı 14 Haziran 2014 için boşalttık bekliyoruz. Yeni haberler, fragmanlar, resimler geldikçe özellikle twitter üzerinden paylaşmaktan çekinmeyeceğimi hatırlatayım. Takipte kalın.


Yorum Yapın

Arts Blogs